Евровизија

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
Нема врска со политика и влијателност на било која од земјите. Ако е така Германија секоја година ќе беше победник, или ќе беше во првите, а да се разбереме, Србија има победено и доволно е тоа како доказ. Значи дека не е до местењето, кога можеше една Србија да победи еднаш (завојувана со сите соседи и не баш на завидно ниво на меѓународен план) и уште еднаш да биде второ место, исто така и БиХ увек да вадат солидна позција.И која држава е Азербејџан за да победи? Ако не се лажам и Естонија или Ерменија има победено.
До нас ќе да е, не е до местенките и политиката, ние праќаме тиње пејачи секогаш.
Со Калиопи се надевам на нешто повеќе, па ќе видиме. Само песната да не и ја утнат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
Тие не заслужуваат да им пее Калиопи. Не треба да ја праќаме во ZOOвизија, Калиопи е права дама и не го заслужува тоа, треба да пратиме некој што се трескаат од земја да скокаат таму на бина....еве Паркети ми се така бесна екипа би можеле таму. Последен пат сум гледал евровизија покојни Тоше кога пееше од тогаш навака не.
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Конечно убава песна. Мене многу, ама мнооооогу ми се допадна.
Не знам дека нема да се пласираме повторно, се е политика..
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Мене ми е исто убава.... А за пласирање мислам дека ќе се пласираме покрај фактот што сме скоро сите Југословенски земји заедно + Бугарија од 6-7 поени па нагоре добиваме од сите така да... плус Калиопи е доста позната во овие земји.. а песната ме изненади - секако позитивно.
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Калиопи, со нејзините сленгови и србизми не‘ поздравува од ,,Енглеска‘‘, другото е ирелевантно :) ,,Песмата‘‘ не би да ја коментирам :giggle
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Шознам шо да речам... пак некако неприродно, и ми звучи баш на „Евровизиска песна“.
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Не ми е јасно зошто сите уште гледаме Евровизија и коментираме, а за јуниорската на никој не му е гајле, а таму секогаш праќаме подобри песни и подобар успех вадиме. Во 2007-та и 2008-та бевме 5-то место, а во 2005-та 8-мо.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Ај добра е.. За Евросонг таква треба и така после еден месец се се заборава.:rofl