ЕУ стана против емигрантите

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И мене ме заболе уво за Балканот, не ни мислев на Балканот. Германија, Норвешка, Шведска, Италија, на нив мислев, за Балканот и за Македонија ич не ми е гајле. Ако сакаат нека направат нов град и нека ги соберат сите. На тие држави мислев кога викав дека ќе му е страв на човек да отиде некаде, а тука, ех тука се очекувам дури и кога одам накај дома очекувам да ме истепа некој. Ама таму е друго, што знам, јас сакам да прошетам без да се плашам, којзнае можеби ќе живеам таму и ќе треба да го делам градот со црнци неизживеани.

Иначе според тебе овие од Полска, Чешка, Унгарија не се во право? :)

Лично не сум сигурен зошто воопшто постои Унгарија, повеќе ми е како заебанција, маџари :roflнекоја лендлокд држава без планини и со екстремно грд јазик кој делува повеќе како крици на павијани него на човечки говор, најголем извозен продукт им се порно `глумици`, утре да ја снема од планетава нема да има никакви последици по остатокот од светот. Имаше заебанција од Монти Пајтон the streets are full of people. Some of them are hungarians.
Во што се маџарите нешто повеќе од либанците, шо имаат направено за светот некое цивилизациско достигнување... освен шо биле со Хитлера во ратот а во првиот правеле зулуми низ Србија и Украина.

Слободно можеш да прошеташ во Амстердам или Инголштат, нема да те нападнат мигранти :)

А зошто си загрижен за западот кога западот не е загрижен за тебе? За нив си балканец и само за мала нијанса поразличен од сириец, тоа е проблемот што луѓето се поистоветуваат со западот а западот ве смета за ѓубре, па 20 години имаше визно гето за овдешни граѓани а Британија и ден денес не пушта без виза, настрана ембаргото од Грција и остали срања...

Како се крена жити се против емигрантите? Дали ги сопреа, дали ги тргнаа од нивна територија, дали им вратија за нападите во Франција? Не! Само зборат они, а ништо не прават!

На кој да вратат, на мигрантите за нападите во Париз? :D Франција учествуваше и учествува во нападите во Афганистан, Либија, Сирија, Мали, Чад, Слонова Коска, Централноафричка република, имаат отепано илјадници муслимани вклучително цивили, жени и деца ама тоа го нема на телевизија, следствено - не се десило никогаш...
Има разни шпекулации и процени и до реални бројки е тешко да се стигне ама во секој случај од инвазијата на Ирак до денес западњаците имаат убиено седмоцифрен број муслимани така да...
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
На кој да вратат, на мигрантите за нападите во Париз? :D Франција учествуваше и учествува во нападите во Афганистан, Либија, Сирија, Мали, Чад, Слонова Коска, Централноафричка република, имаат отепано илјадници муслимани вклучително цивили, жени и деца ама тоа го нема на телевизија, следствено - не се десило никогаш...
Има разни шпекулации и процени и до реални бројки е тешко да се стигне ама во секој случај од инвазијата на Ирак до денес западњаците имаат убиено седмоцифрен број муслимани така да...
Таков напад да ти извршат во државата, година дена пред тоа да имаат уште еден напад и они сосема мирни да си бидат не можам да разберам. Викаш имаат убиено седмоцифрен број, а и тоа не е сигурно, па колку ги има бе?
Ги требиш требиш никако да ги истребиш. Стварно да бевме, не ние туку западњациве па и Русиве малку поасални т.е со мозок во главава воопшто не би ни дошло до ова. Затоа што тие не се водат по вера, Муслиманската вера не го учи човекот да убива, а се водат по алчноста и зависта на одредени луѓе кои си мислат дека земјата им е во дланка затоа и го создадоа ова ѓубре кое руши се живо и диво пред себе, а ЕВРОПА ќе се потепа да им даде азил.
Уште ова само ќе го кажам. Не треба да се тепа народот туку треба да се утепа тој што го предизвикал, создал како сакаш ова.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Таков напад да ти извршат во државата, година дена пред тоа да имаат уште еден напад и они сосема мирни да си бидат не можам да разберам. Викаш имаат убиено седмоцифрен број, а и тоа не е сигурно, па колку ги има бе?
Ги требиш требиш никако да ги истребиш. Стварно да бевме, не ние туку западњациве па и Русиве малку поасални т.е со мозок во главава воопшто не би ни дошло до ова. Затоа што тие не се водат по вера, Муслиманската вера не го учи човекот да убива, а се водат по алчноста и зависта на одредени луѓе кои си мислат дека земјата им е во дланка затоа и го создадоа ова ѓубре кое руши се живо и диво пред себе, а ЕВРОПА ќе се потепа да им даде азил.
Уште ова само ќе го кажам. Не треба да се тепа народот туку треба да се утепа тој што го предизвикал, создал како сакаш ова.

No, it`s the other way around...ah forget it...
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па еве во целата оваа ситуација што многумина ги буни би се надоврзал така не баш кратко :)
Кога некој би ја коментирал целава ситуација може да се заклуши дека нема крај , зошто ?!
Затоа што од економска , воена , социјална итн положба се поврзува истиов проблем , има пошеток ,а нема крај ...
Мислам дека треба да се дојде до жариштето односно пошетоците на ова зло за да се анализираат сите понатамошни случувања .
Да не заборавиме и да потсетам дека се почна од Пакистан ,не знам кој колку е информиран за почетоците на сето ова и негово финансирање.

@misterija направила вовед во главен вовед ,не е спорно секоја чест што се потрудила ,а не само она кој и да е ...
Што се однесува до мигрантите како мигранти има поделеност кај истите и намерите кој секој нивен поединец си ги има зацртано не можеме да осудуваме целокупно , тука лежи голем проблем и потешкотија на цела европа во лоциранње на истите , да се вратиме еве кај ИСИС нивното финансирање ,подршка ,логистика , обученост итн , па сето тоа го финансираат Италијански банки , Саудиска Арабија како нај инволвирана , Турција и ноормално Британската и Американската разознавачка служба , да подоцна за ширење на тероризмот се злоупотребува преку поедини бегалци ширум европа кој многумина ја напуштаат главно Сирија ...
Американците со години лажат дека ги убивале и бомбардирале терористите ,а цистерните со илјадници тони нафта во колони си се движат кон Турција и обратно , па ако е тоа борба не знам што треба за да се прекине илегално тргување со нафта ?!
Турција на тој пат на кој дава поддршка кон тероризмот само ги губи пријателите и подршката од државите во европа и НАТО , а ги зголемува апетитите на злото , Русија во оваа ситуација се покажа како една моќна сила која во краток приод успеа да ослободи голем дел на завземени територии во Сирија каде што се повеке бегалци во полна пареа си одат кон европа ...
Руската држава јасно и даде на знаење на Турција па дури и на НАТО , доколку Турција навлезе во Сирија ке биде казнета и тоа многу силно ,а ниту тогаш нити било кога Америка би ја бранела и би ризикувала нуклеарна војна со Русија па и доколку Русија ја нападне Турција .
Путин јако ќе ги казни за урнатиот авион ама јас мислам ќе ги боли многу повеќе , сведоци сме дека Русија постави с 400 и с 500 на границата со Турција и Сирија па одтогаш еве што не летаат Турските Ф16 ?!

Мислам дека Путин е во одлично темпо да ја врати цела изгубена Сириска територија и бегалците полека да си се вратат во неа и да поцне со целосна обнова на државата ...
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
@Outrider да не ме сфатиш погрешно те лајкнав, поради порн стар, омилената од таму ми беше ко мал.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
@Outrider да не ме сфатиш погрешно те лајкнав, поради порн стар, омилената од таму ми беше ко мал.

Ако ја освојат мигрантите Будимпешта ќе пропадне порно сцената, шо ќе праи светот без маџарска (party)