ЕУ стана против емигрантите

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Протести против имиграцијата и исламот во многу градови. Доста е навистина, сите треба рикверц назад, депортација.
Колку само сексуални напади имаше извршено од нивна страна а последново ја прели чашата...10 годишно дете беше силувано во базен од емигрант.
Tan2016-2-6_18112680_0-1-.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Западна Европа пропаѓа и мислам дека Германија и Шведска кои го прифаќаа нивното доаѓање, на избеглициве, треба да ја сменат дефинитивно политиката..инаку ќе биде тешко нас, нема да може на улица да се излезе од нив.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Западна Европа пропаѓа и мислам дека Германија и Шведска кои го прифаќаа нивното доаѓање, на избеглициве, треба да ја сменат дефинитивно политиката..инаку ќе биде тешко нас, нема да може на улица да се излезе од нив.
Пола арапски свет е одамна пропаднат и мислам дека Германија и Шведска кои го прифаќаат нивното доаѓање на избеглициве, а посебно САД и Русија треба да ја сменат дефинитивно политиката. Нема да може на улица да се излезе пошо улицата и нема да постои.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Доаѓа пролет и најава за едно огромно "јато"на нови избеглици...господ на помош:(
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Помина арапската пролет финансирана од „прозападни револуционери“ кои донесоа нестабилност на целиот арапски регион.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Помина арапската пролет финансирана од „прозападни револуционери“ кои донесоа нестабилност на целиот арапски регион.
Не те разбирам..јас зборам за овие 10 милиони што силувачи и педофили и....што треба повторно да поминат преку нас.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не те разбирам..јас зборам за овие 10 милиони што силувачи и педофили и....што треба повторно да поминат преку нас.
И јас зборам за многу помала бројка на силеџии кои рушат до темел цели држави, оставајќи 10 милиони „педофили и силувачи“ без свој дом.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and misterija

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Тоа се тие спектакуларни теми, споменици на очајното образование и општата неукост...

Кој е против мигрантите, ЕУ како политичко-економски ентитет, граѓаните, крајна десница, рандом лик кој продава бакалар во Ден Хаг, од воведот освен наведеното погоре ништо не може да се заклучи...
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Тоа се тие спектакуларни теми, споменици на очајното образование и општата неукост...

Кој е против мигрантите, ЕУ како политичко-економски ентитет, граѓаните, крајна десница, рандом лик кој продава бакалар во Ден Хаг, од воведот освен наведеното погоре ништо не може да се заклучи...
Во право си, не сум многу поткована за оваа тема, но читајќи денес за малото детенце што го силуваа ми дојде идеја за темава, надевајќи се истовремено дека има некои членови како тебе што ке можат да кажат и разјаснат многу работи.
И никако не ми е јасно зошто не си останат во Турска, таму да си ги приберат!?