ЕУ стана против емигрантите

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дојдоа мислев во Европа. Тука знам дека не остануваат иако ете се гради некаков си голем камп кај Гевгелија, а се нема пари за друго нешто, плати не се даваат за кампови да се градат.
Зошто иначе да навивам да има повеќе силувања, ќе навивам да ги срамнат со земја цела северна Африка.

Балканот не е Европа (ок, е географски) но во секоја друга смисла секогаш ќе биде Воена Крајина.
Дали навистина се гради камп и дали навистина се одвојуваат пари од буџет за тоа не сум сигурен но како и да е, таа е намената која европјаните ќе ја доделат на балканот со цел да се отарасат од мигрантите, затоа ви викам немојте да се идентификувате со `западот` знам дека е примамливо ама не е реално, ако екс-ју војните 1991-2001 не се доволен показател не знам шо е. На рандом западњак го заболе уво дали умирала масовно раја на балкан, затоа треба да навиваш за повеќе зулуми :cool:

Не дека е иста раја на блиски исток и балкан, ипак лоботомијата на исламот си го прави своето ама се многу слични. Корумпирани, бесмислени полуфунцкионални диктатури и ваму и таму, ѓубриња и нечистотија по улици и ваму и таму, манџи со запршки и во Бејрут и во Скопје се јадат, тави со ориз и пилешко имаш и во Триполи и во Ресен, менталитетот е многу поблизок меѓу балканци и блискоисточњаци него шо раја сака да си признае.

На рандом лик во Сирија и на рандом лик во Делчево им е исто страно да постојат ролни со најлонски ракавици и ќесиња по улици кои служат за собирање на песји измет (како во рандом гратче во Холандија) или пак 4 корпи за отпадок пошто рециклажа, овде отпадот го фрлаат на три метра од контејнер шомуебешматер психологија...али фантазиите на балканците се неверојатно јаки затоа :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Saladin

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не навивам за нив пошто и тие самите меѓусебе се тепаат т.е порано наидував на вести уште на "почетокот" на удавени христијани, истуркани од брод, претепани итн... :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Балканот не е Европа (ок, е географски) но во секоја друга смисла секогаш ќе биде Воена Крајина.
Дали навистина се гради камп и дали навистина се одвојуваат пари од буџет за тоа не сум сигурен но како и да е, таа е намената која европјаните ќе ја доделат на балканот со цел да се отарасат од мигрантите, затоа ви викам немојте да се идентификувате со `западот` знам дека е примамливо ама не е реално, ако екс-ју војните 1991-2001 не се доволен показател не знам шо е. На рандом западњак го заболе уво дали умирала масовно раја на балкан, затоа треба да навиваш за повеќе зулуми :cool:

Не дека е иста раја на блиски исток и балкан, ипак лоботомијата на исламот си го прави своето ама се многу слични. Корумпирани, бесмислени полуфунцкионални диктатури и ваму и таму, ѓубриња и нечистотија по улици и ваму и таму, манџи со запршки и во Бејрут и во Скопје се јадат, тави со ориз и пилешко имаш и во Триполи и во Ресен, менталитетот е многу поблизок меѓу балканци и блискоисточњаци него шо раја сака да си признае.

На рандом лик во Сирија и на рандом лик во Делчево им е исто страно да постојат ролни со најлонски ракавици и ќесиња по улици кои служат за собирање на песји измет (како во рандом гратче во Холандија) или пак 4 корпи за отпадок пошто рециклажа, овде отпадот го фрлаат на три метра од контејнер шомуебешматер психологија...али фантазиите на балканците се неверојатно јаки затоа :)
И мене ме заболе уво за Балканот, не ни мислев на Балканот. Германија, Норвешка, Шведска, Италија, на нив мислев, за Балканот и за Македонија ич не ми е гајле. Ако сакаат нека направат нов град и нека ги соберат сите. На тие држави мислев кога викав дека ќе му е страв на човек да отиде некаде, а тука, ех тука се очекувам дури и кога одам накај дома очекувам да ме истепа некој. Ама таму е друго, што знам, јас сакам да прошетам без да се плашам, којзнае можеби ќе живеам таму и ќе треба да го делам градот со црнци неизживеани.

Иначе според тебе овие од Полска, Чешка, Унгарија не се во право? :)
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Бидејќи е права инвазија и затоа ги ставив во ист кош, но се подразбира а и не е битно да правам селекција.
Кој треба да собере, па Турска да ги собере и да се обиде да го спречи минувањето на мигрантиве..па нели 3 милијарди евра доби помош?
Факт е дека ако не се спречи оваа инвазија и не се најде решение за спречување, безбедноста на сите ни е загрозена, квалитетот на живот кој и така не ни е на некое ниво, уште повеќе ќе опадне и ред др. работи..
Humans, who were born on a planet with imaginary borders are considered dangerous if they cross few of them. Now this is why people go to college.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Како се крена жити се против емигрантите? Дали ги сопреа, дали ги тргнаа од нивна територија, дали им вратија за нападите во Франција? Не! Само зборат они, а ништо не прават!