Државна матура

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Евгениј Онегин од Пушкин 90% сум сигуре ндека ке биди ....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
оваа година сигурен сум дека ке биди евгениј онегин .. да ме вервате ...
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Jackal како бе такви работи знаете? Ние врска немавме каква тема ќе ни дадат за есеј и на крај слатко се изнасмеав кога ја видов. Штурецот и мравката ни ја дадоа.

хахха дада леле што ни дадоа ејј, прво се мислев што ли ќе пишувам за ова чудо сега.. ама после колку убав состав напишав, мислам дека благодарение на него имам 5ка на матурата македонски : )))
и вистина, од кај знаете кој правец бе??? ние врска си немавме. :D
 

cvetce

Нов член
29 мај 2012
6
0
1
30
Лос Ангелес
Лани ја имаше темата за есеј неколку часа пред полагањето на интернет на форумите, можно ли е и оваа година да се случе истото :S
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Лани ја имаше темата за есеј неколку часа пред полагањето на интернет на форумите, можно ли е и оваа година да се случе истото :S
Да, но лани тестовите имаа пристигнато во училиштата 24 часа пред полагањето, што на некои и не му беше проблем цел тест предвреме да го добијат.
Инаку гледав на вести, баш сега пред некој ден, оваа година тестовите ќе ги пуштеле во училиштата само неколку часа пред полагање, така да и тешко дека и темата ќе му текне некому да ја пише по форуми.

Туку, јас сакав да прашам дали сите средни полагаат во исто време? (think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cvetce

Maja993

Нов член
30 мај 2012
1
0
1
30
мислете дека истиве теми за есеј ке се за завршен испит јас сум на завршен па сакам да знам со ке имат ако знајт некој нека пишит