Дојран

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Дојран е многу убаво мирно место да се одмориш и да наполниш батерии ама не е за млади пошто нема многу места за излегување....Јас бидејки имам братучетки во Валандово и пред две години спиев кај нив и секој ден идевме во Дојран на плажа многу ми се допадна,а лани и спиев во Дојран и не ми се допадна толку...А дека е локовита јас мислам дека е...Затоа што 2 години како идам освен ситни настинки немам друго забележено а јас сум премногу болешлива...Исто и со акните имав малку сега немаам воопшто...Од калта и водата :)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Во Дојран има неколку нови кафичи-дискотеки на плажата. Има 2 над автобуската, постари. Има живи свирки, доаѓаат нашите "ѕвезди" од Идол. :rofl Патека за шетање новоизградена. Во близина на автобуската има и флипери за играње (билјард, пинг понг, плејстејшн). Плажите малечки и тесни. Но би требало да прават уште плажи. Базенот треба некој да го земе под концесија. Фонтаната во паркот лани не работеше, ваљда сега ќе работи. :D.
За Пивофест доста луѓе имаше лани, па се надевам и оваа година ќе има многу народ.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Дојран прв и последен пат го имам посетено 1999 год. кога бев на припреми преку карате клубот во кој членував. Бевме во кампови сместени. Не знаев дека има толку малку жители. Ме интересира каков е животот таму; од што се живее, има ли фабрики, или пак земјоделие? ...ноќниот живот каков е?... и колку чини м2 стан?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
не сам бија у дојран од мал, само знам дека комарци имаше тк поголеми и од мене, канаринци комарци : )
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
не сам бија у дојран од мал, само знам дека комарци имаше тк поголеми и од мене, канаринци комарци : )

Нема сега комарци. Го средија тоа со комарците. 2-3 комарци во цел Дојран се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Во Дојран има неколку нови кафичи-дискотеки на плажата. Има 2 над автобуската, постари. Има живи свирки, доаѓаат нашите "ѕвезди" од Идол. :rofl Патека за шетање новоизградена. Во близина на автобуската има и флипери за играње (билјард, пинг понг, плејстејшн). Плажите малечки и тесни. Но би требало да прават уште плажи. Базенот треба некој да го земе под концесија. Фонтаната во паркот лани не работеше, ваљда сега ќе работи. :D.
За Пивофест доста луѓе имаше лани, па се надевам и оваа година ќе има многу народ.
ЛАни кога бев патеката мислам дека беше завршена и градеа нешто. Останвем за викенд и кога стигнавме вечерта имаше некој пејач, но не отидов лошо ми беше.

Спорд мене градска плажа многу ја средија, имам одено и на правитни, но градската многу ми се допаѓа може и подобро да ја средат.
Само соковите се многу скапи, другото е ефтино.
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
На плажа во Скопје цена на нес-кафе е 100 денари. На плажа во Дојран - 60 денари.
Со разликата, дека во Дојран си на вистинска плажа.
Во Скопје си во кафич кој има песок под маса, место под.
Yeah right.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14 and Sesil

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Штета што во Дојран сезоната трае кратко. Од крајот на Јули до крајот на Август. Али па Август игла неможеш да фрлиш.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
На плажа во Скопје цена на нес-кафе е 100 денари. На плажа во Дојран - 60 денари.
Со разликата, дека во Дојран си на вистинска плажа.
Во Скопје си во кафич кој има песок под маса, место под.
Yeah right.

Пиво 50 или 60 денари беше. Да пиеш да се опиеш. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
последен пат бев пред 2 години. Годинава секако мора да се посети на некој ден. Убаво местенце ми е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14