Дојран | Црнобело Форум

Дојран

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас сум секое лето таму. Има луѓе но само за викендите. И за 2ри Август што имаше. Оди сега да видиш дали има. Пред малце се вратив од Дојран. Седам во кафиќ само со себе. :( Тапа е стварно оваа година. Скоро цел Дојран го знам, јас издавам соби, а и ги знам сите што издаваат. Сите се жалат. Добро е не е ептен апла лошо, но далеку е од лани. Лани беше преубава сезона.

Оваа година нема ни Пиво Фест. Го преместија во Струмица.
незнам да ти кажам..јас бев тамо за 2 еи 3 ти 4 и 5 ти август....
Имаше луѓе нормално...убаво си беше..не беше лошо..а за 2 ри имашее...што збориш..неможевме да се разминеме...
За Дојран таман
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
незнам да ти кажам..јас бев тамо за 2 еи 3 ти 4 и 5 ти август....
Имаше луѓе нормално...убаво си беше..не беше лошо..а за 2 ри имашее...што збориш..неможевме да се разминеме...
За Дојран таман

Тогаш стално има гужва. Неможеш игла да фрлиш. Ќе одам јас пак најверојатно викендов. Зошто работен ден живо пиле нема.
Иначе многу касно почнаа да ги прават плажите. Паркингот кај хотел Престиж сеуште не направен. За музејот на вода пропадна планот. :mad(facepalm)

Базенот ни капка вода. Прееска гледам прават некој кафич над вода. Уште не е доправен. Многу каснат. За време на сезона не се работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Тогаш стално има гужва. Неможеш игла да фрлиш. Ќе одам јас пак најверојатно викендов. Зошто работен ден живо пиле нема.
Иначе многу касно почнаа да ги прават плажите. Паркингот кај хотел Престиж сеуште не направен. За музејот на вода пропадна планот. :mad(facepalm)

Базенот ни капка вода. Прееска гледам прават некој кафич над вода. Уште не е доправен. Многу каснат. За време на сезона не се работи.
Тоа да...али од лани има плус љуљашките...фонтаната мислам дека и лани беше готова...полека полека се средуваат сли слабо...зашто базентот им седи правен немозам да сватам..и плажите мораат да ги средат
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Тоа да...али од лани има плус љуљашките...фонтаната мислам дека и лани беше готова...полека полека се средуваат сли слабо...зашто базентот им седи правен немозам да сватам..и плажите мораат да ги средат

Фонтаната од лани е направена пролетта. На сензор е таа. А за базенот го држеше некој скопјанец, и сега е на општината.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Тогаш стално има гужва. Неможеш игла да фрлиш. Ќе одам јас пак најверојатно викендов. Зошто работен ден живо пиле нема.
Иначе многу касно почнаа да ги прават плажите. Паркингот кај хотел Престиж сеуште не направен. За музејот на вода пропадна планот. :mad(facepalm)

Базенот ни капка вода. Прееска гледам прават некој кафич над вода. Уште не е доправен. Многу каснат. За време на сезона не се работи.


Јас стварно неможам да ги разберам во врска со болдираното, значи 10 години наназад, не само оваа сезона секогаш за време на сезоната - летото тогаш работат и тогаш почнуваат да прават па со кој памет бе ало?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Јас стварно неможам да ги разберам во врска со болдираното, значи 10 години наназад, не само оваа сезона секогаш за време на сезоната - летото тогаш работат и тогаш почнуваат да прават па со кој памет бе ало?!

Еве и сега најдоа хотел да градат спроти автобуската. (facepalm) Сега хотел не треба, ќе заврши летото уште 15 дена.

Ај за школото може и ќе се заврши до септември па да почнат да учат. На добро место е, со поглед на езеро.
 

Marijaaa

Истакнат Член
30 мај 2015
65
116
343
Може ли некој поупатен да ми кажи каква е водата, дали е чиста? Како е со сместување како се движат цените?
 

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Ezeroto e napolneto vodata topla I polna so algi Prepolno e posebno za vikendite sto e najvazno dostiga nekoe povisoko nivo vo sekoj pogled ...ako dojdete nema da se pokaete
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ezeroto e napolneto vodata topla I polna so algi Prepolno e posebno za vikendite sto e najvazno dostiga nekoe povisoko nivo vo sekoj pogled ...ako dojdete nema da se pokaete
има ли многу раја,како е таму,се разбира доколклу си од тој крај и знаеш?!кажи ни за Д-фестивалот кој што требаше да се одржа,дали воопшто се одржа или не??Како е сместувачкиот капацитет,како да најдеме сместување,има ли туристичко информативно биро кој што ке ни помогне побрзо да пронајдеме смештај,разубавени плажи и тн.