Дофрлање на улица

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Не може да заборавам но мислам дека досега никој ми нема дофрлано на улица..(think)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Има многу такви. Мене не ми текнува дали ми дофрлале, но кога ќе ми дофрли некој така нешто невкусно не му ќутам.
А имало многу случаеви кога седам на автобуска и албанците се собрале во група и помине ли некое девојче и одма му дофрлаат, свиркаат. Како од планина симнати. Во странство негде така да довикуваш ќе те утепаат.
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
УФ абе има многу не ми текнуе. на пример ДА ТИ ГО СТАВАМ У П:cenzuraА од еден костумисан стар човек у сред бел ден у центар на градов.
 

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Кога луѓето неможат да го кажат тоа на нормален начин, секако дека е полесно да дофрлиш од улица. Како и да е со такви луѓе најдобро е да ги игнорираш...
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ми пречи премногу. Среќа што не сум женско и не морам да ги слушам сите тие вулгарности кои посебно во мојот град се кажуваат на девојките.
Има и такви фраери што зборуваат вулгарности баш кога некоја девојка е во придружба на машко само за да испровоцираат и да дојде до тепачка.
- лошо.

А замислете... Во Шпанија, ако девојка излезе на улица и во рок од 10 минути не добие 10 свиркања, и 100 вулгарни коментари ќе помисли дека е грда или дека е лошо облечена :)
 

vitocorleone

Староседелец
27 јуни 2012
75
39
1,018
34
Ма не се замарам, нека си вика прв пат, нека си дофрла втор пат, нека го накаутирам да не му дојде премногу три пати, па нека дофрла и утре, нека се најдат 2ца такви мислам ќе ја доведеме културата на минимум :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
дофрлање ама на културен начин како што го правата италијаните
кога ќе идат некоја убава девојка застануваат со кола и даваат цвеќе во знак на внимание
тоа ти се вика културно пуштање со можен елемент на реализација :pusi
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija... and Caci

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Ми се случува не често комшиката,стара девојка е, климакс ја има фатено и пре шлакната е у паметот ..кога сум прва смена се дере на цел глас ко на планина да се напѓа .Софијооооооо каде идеш Софијооооооооооо .море Софијоооо ме слишаш..јас глава у земја ..ми врие се нервирам се страмам ..ама ете нема решение ...сама осамена и тоа и е нема спас ке се трпи дур не и дојде денот..да здипли и таа еден ден.:^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
До одредена граница игнорирам , кога некој ќе ја помини границата враќам , имам за секој збор капаче и после уживам кога ќе им ја "затнам муцката" ... :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...