Домашна ракија/комова/шлифка

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ракијашииииииии
Среќан ни празник на пијанице : ) Устфари ми не смо пијанице, само уживамо у добру чашку ракију
Среќан Трифун Костофски : ) hhhhhh
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Кај сте бе рекиџии ?!
Имате уште од домашната ?! или се испи цела ?! :mstickle
Да е жиф и здраф комшија, има : )
А на работу се рока тикфешка, толко гу научи што другари ми се чудиф како не ме удара а њима ги шљапа како луда
Ај на здравје, тоес живели : )
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Ееее , дедо беше здрав и жив до пред 6-7 години , сега да сме здрави и живи јас и вујкоми , една ракија шо прајме секоја година , на едно седнување по 1.5 литри ги маваме , заебана работа зимава секој ден салати , скари , топли ракии .. кладовме некое килце појќе :rofl сега нема ракија пијање редовно , еднаш - двапати месечно ! :mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo and kizzo

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
ние во неготино имаме еден универзален пијалок а тоа е домашната гроздова ракија
дома имам тони и тони ракија која ја правеле мојот дедо прадедо,мојот татко и сеуште со тоа се занимаваат
но јас лично никогаш немам пробано ракија
а тие од посилниот пол кај мене дома сите за добро утро,добра ден и за добра вечер пијат ракија домашна:)
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
ние во неготино имаме еден универзален пијалок а тоа е домашната гроздова ракија
дома имам тони и тони ракија која ја правеле мојот дедо прадедо,мојот татко и сеуште со тоа се занимаваат
но јас лично никогаш немам пробано ракија
а тие од посилниот пол кај мене дома сите за добро утро,добра ден и за добра вечер пијат ракија домашна:)

Е 100 пати поубаво е 1 чаша ракија од колку 1 кафе, иначе гроздова-лозова-комова е една од нај убавата ракија, и шлифката не паѓа подолу.
Пијам ракија само во зима...топла ракија...
Топла раќија, со прегорен шекер и малце мед во ракијата А ?! :mstickle