1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискусии за хороскопски знаци

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од LMFAO, 19 април 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  оние што се родени на границата е многу веројатно да тежнеат кон двата знака односно да имаат каракретистики од двата знаци. Некаде читав дека оние што се родени во втора декада се типичните претставници на зодијачкиот знак а оние во прва и трета декаде дека влечат од тие пред нив и зад нив.
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Јас не сум роден на граница:rofl
   
 3. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
 4. и јас имам коментар

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
  Јас сум 21 јуни ..негде близнак негде рак... ни јас не знам што сум :)
   
 5. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Шо има веза хороскопски знак?
  Сите викат дека Близнате флертуват оно ово, а ја го мразам тоа а Близнак сум. : О
   
 6. и јас имам коментар

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
   
 7. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Јас сум вага во хороскоп,а бе го обожавам знакот,ама некои карактеристики не ми се допаѓаат :^) :D
   
 8. и јас имам коментар

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  3
  Имав врска 7 години , дечко ми беше вага , ако ги имаш истите карактеристики мислам дека те знам хахахахах ..ставаш се на кантар све мериш а? :)))
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  и јас сум на 22.07.1988 и сум си рак
  од 23-ти е лав
  јас и ги имам сите особини на рак
   
 10. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,079
  Допаѓања:
  788
  Ве покануваме на серија современи предавања за астрологија кои ќе се одржат во сабота на 15.06 со почеток од 17 часот во просториите на Даре Џамбаз - Скопје.

  Дневен ред:

  17:00 Марија Каева: "Индиска Астрологија - Jyotish"
  17:30 Миле Атанасовски: "Херметичка Астрологија и Тарот"
  18:00 Снежана Штрковска: "Хорарна Астрологија"
  18:30 Зоран Данилов: "Принципи на Западна Астрологија"

  Влезница 100 денари.

  Организатори на настанот се група ентузијасти од Македонија.
  http://www.bing.com/maps/default.as...ty=r&rtop=0~0~0~&mode=D&FORM=FBKPL1&mkt=en-US
   

Сподели: