Дискусии за хороскопски знаци

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
оние што се родени на границата е многу веројатно да тежнеат кон двата знака односно да имаат каракретистики од двата знаци. Некаде читав дека оние што се родени во втора декада се типичните претставници на зодијачкиот знак а оние во прва и трета декаде дека влечат од тие пред нив и зад нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
оние што се родени на границата е многу веројатно да тежнеат кон двата знака односно да имаат каракретистики од двата знаци. Некаде читав дека оние што се родени во втора декада се типичните претставници на зодијачкиот знак а оние во прва и трета декаде дека влечат од тие пред нив и зад нив.
Јас не сум роден на граница:rofl
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Шо има веза хороскопски знак?
Сите викат дека Близнате флертуват оно ово, а ја го мразам тоа а Близнак сум. : О
 
8 септември 2012
5
3
3
34
Шо има веза хороскопски знак?
Сите викат дека Близнате флертуват оно ово, а ја го мразам тоа а Близнак сум. : О[/Јас си го обожавам знакот , животот си го живеам како мене ми одговара..авантурист и не трпам моностинија. Биле неверини близнаците...нема врска ,барем јас за себе ќе кажам. И дволични не се , туку имаат двајца во нив што се борат внатре кога треба нешто да се одлучи еден вика да еден не и затоа одлуката можам и да ја проманам у рок од 5 минути :))))) Амам си го обожавам знакот :D
 
8 септември 2012
5
3
3
34
Јас сум вага во хороскоп,а бе го обожавам знакот,ама некои карактеристики не ми се допаѓаат :^) :D
Имав врска 7 години , дечко ми беше вага , ако ги имаш истите карактеристики мислам дека те знам хахахахах ..ставаш се на кантар све мериш а? :)))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Ве покануваме на серија современи предавања за астрологија кои ќе се одржат во сабота на 15.06 со почеток од 17 часот во просториите на Даре Џамбаз - Скопје.

Дневен ред:

17:00 Марија Каева: "Индиска Астрологија - Jyotish"
17:30 Миле Атанасовски: "Херметичка Астрологија и Тарот"
18:00 Снежана Штрковска: "Хорарна Астрологија"
18:30 Зоран Данилов: "Принципи на Западна Астрологија"

Влезница 100 денари.

Организатори на настанот се група ентузијасти од Македонија.
http://www.bing.com/maps/default.as...ty=r&rtop=0~0~0~&mode=D&FORM=FBKPL1&mkt=en-US