1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискусии за хороскопски знаци

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од LMFAO, 19 април 2012.

 1. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Ти на граница си? Ја вчера сум роден и знам негде овенот е до 19-ти а негде до 20-ти и сеа кое е точно појма неам:^) добро што не сум роден денес па не се двоумам. Ма да нема врска ова хороскоп, башка има триста хороскопи, кинески, јапански, шпански, келтски, турски
   
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Не сум јас на граница. Почетокот на февруари сум. Водолија сум- сигурно.
  Но, што познавам луѓе родени на граница (ете на пример-20 март) и некој вели дека е риба, друг овен... Или 21 мај-некој е бик, а некој близнак.(think) Затоа прашав.

  А инаку ти си овен мислам, од денес па натаму е бик. :)
   
  На Гонзо му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Баш така, викаат девиците најмногу им одговарало медицина јас тоа неможам да смислам. Исто викаат срамежливи биле јас не сум. :D само по малку
   
  На The Tramp и Гонзо им се допаѓа ова.
 4. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Глупости бе и што сеа ти ако си на граница од кој знак ќе имаш повеќе влијание?
   
 5. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  јас сум пола рак пола лав со особини на овен :frantic
   
  На Anakin и Snežana им се допаѓа ова.
 6. MissLelly

  MissLelly Нов член

  Зачленет на:
  1 јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Зависи од годината на раѓање, можам да проверам за сигурно, ако ја знаев! :)))
   
 7. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  ај за мене провери 22.07.1981
   
 8. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  1993 :)
   
 9. Snežana

  Snežana Нов член

  Зачленет на:
  31 октомври 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  не се раѓајте на граница :wavespin
   
  На Harmonija и Dare им се допаѓа ова.
 10. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Затоа што нема да знаете што сте во хороскоп. :D
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: