Дискусии за хороскопски знаци

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
20 јануари е водолија или јарец?
20 март- риба или овен?
19 февруари- водолија или риба?

За овие и за уште неколку датуми што се на граница секогаш се двоумам, а различни луѓе што се родени на вакви датуми различно си кажуваат што се во хороскоп. (think)
Ти на граница си? Ја вчера сум роден и знам негде овенот е до 19-ти а негде до 20-ти и сеа кое е точно појма неам:^) добро што не сум роден денес па не се двоумам. Ма да нема врска ова хороскоп, башка има триста хороскопи, кинески, јапански, шпански, келтски, турски
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Ти на граница си? Ја вчера сум роден и знам негде овенот е до 19-ти а негде до 20-ти и сеа кое е точно појма неам:^) добро што не сум роден денес па не се двоумам. Ма да нема врска ова хороскоп, башка има триста хороскопи, кинески, јапански, шпански, келтски, турски

Не сум јас на граница. Почетокот на февруари сум. Водолија сум- сигурно.
Но, што познавам луѓе родени на граница (ете на пример-20 март) и некој вели дека е риба, друг овен... Или 21 мај-некој е бик, а некој близнак.(think) Затоа прашав.

А инаку ти си овен мислам, од денес па натаму е бик. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Познавам и близнаци-тешки инати, а и бикови - авантуристи. Се зависи до карактерот на човекот, а не до хороскопскиот знак. :)
Баш така, викаат девиците најмногу им одговарало медицина јас тоа неможам да смислам. Исто викаат срамежливи биле јас не сум. :D само по малку
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Гонзо