1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Детето-желка сега може да има нормално детство

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Mila Kunis, 27 април 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Не значи дека ќе имаш пари за таков зафат. А и некои зафати се опасни по живот, особено со споени близнаци.
   
  На TheKitten му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  И зафатот на воспалено слепо црево е опасно, ако гледаш така на ситуацијата :)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Слепо црево? Сериозно? Секој е роден со слепо црево и се случува да се воспали, тоа е нормално. А да си роден со 6 нозе?! Каков живот ќе имаш? Зарем најважно е да се родиш, без разлика дали ќе патиш и ќе се мачиш?
  Не викам дека сите со деформации треба да се убијат, само кажав дека доколку јас би била во таа ситуација, би сакала да ми ги скратат маките уште додека сум бебе.
   
  На Scars31 и TheKitten им се допаѓа ова.
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Е тоа сакав да слушнам. Од горниот пост сфатив дека ако се роди човек со 3 брадавици на палецот, со 1 заб повише, и средниот прст му е пократок од показалецот треба да се убие. :p
   
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  И заборавив, ако веќе го убиваш, убиј го како фетус. Абортус. Ако веќе се роди, касно е. Тоа е зимање на живот, а лек можеби има. Кривично дело е.
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Нормално. Мајката на детето со 6 нозе (повторно го земам овој случај како пример) и нејзиниот доктор, веројатно приметиле на ултра звук дека му растат 6 нозе. А чудно е што се таму во Азија такви деформации се случуваат. :confused:

   
  На TheKitten му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  не дај боже на никого вака да му се деси ,се ежам од помислата а камо ли од сликиве,страшно :(
  греота е да се убијат ваквите деца а уште погреота е да се мачат и да ги мачат другите околу себе цел живот :x
   
 8. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
  Не можат да се убијат децата, ни под разно.
  Но може да се абортира навремено, пред да страда тоа суштество.

  Затоа ги осудувам сите жени кои не одат на гинеколог, посебно бремените.
  Само кај нас колку мртвородени деца има затоа што дотичните госпожи се срамат да отидат на лекар...
   
  На Scars31, Electra и JaMi им се допаѓа ова.
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  можам само да кажам многу жално за децата,жално е тие да се мачат а ги гледаат сите други деца како се нормални и како играат и се смеат...а зошто???? зошто некои луѓе сакаат да имаат деца без разлика на се... колку да се раѓа,колку да изнакотиме повеќе народ па потоа немаме храна,облека,вода... али тоа не е важно ... важно е да се изнараѓа деца... -.-
   
  На Electra и TheKitten им се допаѓа ова.
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Покрај тоа што родителите ќе се измачуваат, детето ќе се измачува.
  Да нема нормално детство за него би било нешто што психички полека ќе го убива...
  Да не зборуваме за сите трауми кои ќе ги доживува додека е живо...
  Подобро е да се абортира, според мене.
  Денес медицината е напредна но сведоци сме дека за многу болести и аномалии се уште не е пронајден лек или не може да се изведе соодветна операција. Многу родители немаат пари иако можеби постои лек и лекување.
  Тоа е многу полошо отколку да се соочиш со фактот дека треба да го абортираш животот во тебе.
  Многу полошо, многу потрагично е она што се откинало од тебе да го гледаш цел живот како се мачи.
   
  На TheKitten му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: