1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Детето-желка сега може да има нормално детство

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Mila Kunis, 27 април 2012.

 1. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
  Второто дете, не може да има ниту психички трауми. Бетер е од билка.
  Не знам со кој памет родила оваа, единствен начин да ,,не знаела,, е да не одела на гинеколог. На ехо многу добро се гледаат органите во телото на фетусот, па ,,немањето,, мозок, сигурно се гледало, и тоа добро и јасно.
  Оваа не ми ни делува како мајка жртва, оваа би ја пратила на суд јас лично, за намерно предизвикување болка на едно човечко суштество, иако само формата на телото му е човечка. Крајно неетички и неморално е раѓање на такво дете. Дури ми е тешко да го наречам дете, 1 годишно дете веќе ќе кажуваше први зборови, само ќе јадеше, ќе почнеше да оди........
   
  На Scars31 и LadyInPink им се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Какви се луѓе се раѓаат во овој дел на светот... :confused: Поготово Индија. Што ли прават луѓето па што се раѓаат вакви бебињата. Жално е, но веќе и неможам да ги гледам.
   
 3. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  Треба во Македонија да се направи закон за раѓање на две деца и толку.
  А,не направи ја направете трето дете и ќе ви дадеме пари.
  Зошто народов во Македонија само тоа гледа,деца,маж..не
  гледа дали има пари.Зошто секако нема пари оти
  била крива државата..како пак да не.Ако речат
  родете десет деца без разлика какви се ќе ви дадеме
  се што ќе посакате народов ќе го направи.

  Тие ги праќаат своите деца во училишта за
  ментално болни лица без никаква пречка....
  па што останува за др работи...
  Бре што нема да направат за пари еј.
   

Сподели: