Дежа ву (веќе видено)

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Ми се има случувано, но некако непријатно ми е потоа...
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Многу често пати сонувам куќи, и после тоа тие куќи ги гледам :eek имам сонувано и други ситуации кои подоцна ми се имат случено, но тоа е поретко... кога ќе ми се случи тоа ме фаќа малце страв, и се обидувам да се сетам од каде знам и од каде ми е познато тоа место... (worried)
Мене ми се има случено ва , морничаво еј еве баш твојот пример ме ежи идеш негде бесплатно на одмор (мислам кај некои пријатели во нивната куќа бесплатно дасе одмориш) и прв пат ја гледаш куќава а ја знајш на памет... :eek:
Исто на пример ке сонувам некоја маалска будала и другиот ден се случува нешто поврзано со таа личност (на пример ке се отвори тема за разговор за него и цел ден ке му биди него посветен од моето друштво) . Чувството е ГРОЗНО .!!!:ladno
МОРНИЦИ .... :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Верувам во дежа ву и многупати ми се има случено ии секогаш ме лазат морници кога ќе ми се случи инаку имам слушнато теорија дека ние живееме некој друг паралелен живот ии дека доколку ова ни се има случено во него тогаш имаме дежа ву :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana and Mrs Snoopy

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Ми се случува многу пати, пример денес да помислам на некоја личност или со некого да правам муабет за таа личност и утредента да ја видам..
Ќе ми текне на некоја песна...пуштам радио и оп песната...и уште многу вакви "случајности"
што знам интересно ми е, а на моменти и ме задумува..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
188
143
Ми се случуваше многу често, сега во последно време многу ретко. Кога незнаев што е тоа, не бев слушнала за поимот ''дежа ву'' многу се плашев и страв ми беше да кажам некому да не помислат дека сум мрдната. И еден ден слушнав на една емисија зборуваа за тоа и тогаш ми стана јасно.
А сум слушнала и за ''жамеву''- ова било нешто спротивно на ''дежа ву''.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
На секому му се случува незнам зошто паничите толку :eek Морбидно било,незнам какво било...Баш е кул (шо би рекла една наша форумџика тука) :zelen
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Често ми се случува, обично го сонувам тоа што ке ми се случи дента или наредните неколку дена или пак нешто ќе посакам интензивно. Ме вознемирува само ако не ми се поклопува со моите очекувања или ако е нешто тажно. Но се навикнав и ми е природно. Немам објаснување, некогаш некој ќе ме праша од кај знаеш, а јас ќе речам де жа ву или ќе се насмеам.
Убаво е кога се случува зашто знеаш некако од каде ветерот дува. Мислам дека е во природата на човекот, можеби е поврзано со инстиктите, но тоа ме мое толкување.
 

Mladikreativci

Нов член
11 октомври 2013
5
3
3
29
Ми се има случувано без број пати лично јас би сакал секој ден по неколку пати да ми се случува обозувам кога ми се мешаат мислите кога немам појма што ми се случува по мозокот како што е ,,дежа ву" некој можеби ке помисли дека незнам што е ,,дежа ву" врло добро знам што е и не е воопшто страшно баш е симпатично :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mistery :) and Prashina

KodaR

Нов член
4 април 2014
6
1
1
28
како што ја иам читано, дежа ву случките се уствари сонови на кои не се сеќавате..

мене ми се има десено да имам „исонувано“ цел ден.. и знам шо како ќе ми се деси.. баш пред некој ден тоа ми се случи.. ипак, мислам дека и психата си има удел тука :)