Да ја најдеме Весна

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Што не ќе видиш, што не ќе чуеш :D Требало на Слободан порано да му текнел да ја бара Весна....
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Искрено сметам дека е зафрканција, а не вистина :sreken
Кога на толку прост начин го кажал тоа и се изразил баш е за исмејување. Барем нека знае чоеков на 45 години дека се пишува од а не от и после нема да го исмејувам
Можеби е ама можеби и да не е... Простилакот кај човекот не се гледа по тоа дали напишал от или од... На пример на форумов нон стоп читам како пишуваат свати место сфати , јас често користам зборови или сленгови кои си ги користам а не се граматички точни ... Дали тоа Не прави прости и достојни за подсмев? Не се правам Мајка Тереза ана убаво би било на моменти да се подзамислиме.... ;)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Можеби е ама можеби и да не е... Простилакот кај човекот не се гледа по тоа дали напишал от или од... На пример на форумов нон стоп читам како пишуваат свати место сфати , јас често користам зборови или сленгови кои си ги користам а не се граматички точни ... Дали тоа Не прави прости и достојни за подсмев? Не се правам Мајка Тереза ана убаво би било на моменти да се подзамислиме.... ;)
Валјда секој пред да пиши мисли убаво, јас си се подзамислив и напишав што мислев. Сигурно истото си го направила и ти.
Во случајов се гледа, не доликува на еден човек што искрено си ја бара љубената да напише толку простачки.
За сфати ајде де или за нешто друго ама за од да не знаеш како се пишува?!
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Валјда секој пред да пиши мисли убаво, јас си се подзамислив и напишав што мислев. Сигурно истото си го направила и ти.
Во случајов се гледа, не доликува на еден човек што искрено си ја бара љубената да напише толку простачки.
За сфати ајде де или за нешто друго ама за од да не знаеш како се пишува?!
Јас не кажувам дека е или не е на шала напишано но сепак ако е напишана навистина не гледам причина зошто да изгледа простачки. Секој човек е различна индивидуа, различно ниво на интелегенција , култура , навики и начин на искажување , па затоа некој не прави разлика помеѓу от и од или свати и сфати сеедно... Ама сепак сите имаме емоции и нив ги интерпретираме на различен начин.. Човекот можеби стварно бил очаен, можеби имало нешто во неговиот живот што го спречило "да ја бара порано" итн итн да не навлегувам подлабоко поради фактот што можеби и е зезанција . Чудна работа е што ние луѓето од толку многу работи одлучуваме да си играме со чувствата на луѓето.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Овие сигурно гледале Зет Дома Зет ! Кога во весник
ја молеа Назли да се врати !(facepalm)
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Му се исмеваат сите на Слободан што јавно си ја покажува љубовта за Весна, па дури и пробува да ја најде и придобие, а на повеќето на форумов секој втор коментар им е "Посакувам да можев да ѝ/му кажам дека ја/го сакам!" или "Ветувам дека ќе ѝ/му кажам дека ја/го сакам!"