Да ја најдеме Весна

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Љубов, ах таа љубов, вечна загатка и неисцрпна инспирација. Најголем човечки двигател. Не постои мотив кој создава повозвишени чувства и предизвикува помрачни дејства во истовреме. За љубовта се војувало и се војува. За неа се урива и се создава. За љубовта се пее и се твори. За неа се пишувало, се пишува и таа засекогаш ќе остане најголема муза.

За една таква љубов станува збор и во оваа наша приказна, нема да должиме многу ќе ве оставиме да уживате во очјаните зборови на Слободан кој по секој цена сака да ја пронајде неговата љубов – Радовишанката Весне.
Vesne.PNG

„Весне, дали се сеќаваш кога се запознавме во Суто море во 1994? Од тогаш те барам и никако да те најдам. Друга жена не земав, зашто моето срце само за Весна е желно. Јас сум Слободан и имам 45 години и ги молам сите граѓани кои сеуште веруваат во љубов да ми помогнат да ја најдам мојата Весне. Таа е од Радовиш, слика немам, висока е како манекенка, со проѕирни зелени очи, плава коса и има 40 години. Весне и ти ако читаш и ако ти текне на долгите прошетки покрај море и песната од Мирослав Илиќ, нашата песна на која игравме валцер, те молам пиши ми. Вечно твој и само твој, Слободан од Илинден“.


Наше е да му помогнеме на Слободан на било каков начин, а ти Весне ако читаш јави се!

http://fun.mnogoo.mk/mk/articles/Razonoda/ajde-da-mu-pomogneme-na-slobodan-da-ja-najde-vesne-foto
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: NEPOBEDLIV, Caci and Gemini

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
а што чекал до сега типов? да му се јави? нека иде нека ја бара..
или како што пиша forever нека ја бара преку све за љубав,јеби га :)
Слободанче само напред,ние сме со тебе :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_countess

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Веснееееееееееееееееееееееееееееее кај си мориии појави се, те бара Слободанчеееееееееее
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Јас мислам најубаво пред камерите на Сител да каже реч два додека си вперува пиштол у слепоочница.
Ќе и текне на оваа кој е, гарант (think)

Ах, да...за додатен шмек Мирослав Илич ин лајв со песМата Уморан сам од живота у позадина...
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Како што кажав на Кајгана во истата тема, ќе кажам и тука. Постои Све за љубав. Нека пријави таму. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_countess

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
А кои сме ние да се исмејуваме на овој човек?? Од каде ни е тоа право да се потсмеваме на туѓата мака?? Или денес јас сум на лева нога станата или темиве денес ме запрепастуваат.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
А кои сме ние да се исмејуваме на овој човек?? Од каде ни е тоа право да се потсмеваме на туѓата мака?? Или денес јас сум на лева нога станата или темиве денес ме запрепастуваат.
Искрено сметам дека е зафрканција, а не вистина :sreken
Кога на толку прост начин го кажал тоа и се изразил баш е за исмејување. Барем нека знае чоеков на 45 години дека се пишува од а не от и после нема да го исмејувам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: drugarki