Дали често донирате и колку поддржувате хуманитарни акции?

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Значи темава не е за фалење каде, колку и што сте донирале туку за тоа дали сакате да донирате и како најчесто го правите тоа. Сакате да давате пари или други средства?

Јас немам многу ни за мене, но може да се рече дека сакам да донирам и секогаш кога имам пари го правам тоа. Само одбегнувам да давам пари на оние што питачат по улици од причина што поголемиот број лажат и се организирани само за да крадат пари од народот.

Верувам дека голем број на акции вродиле со плод и благодарение на тие донации многу граѓани се имаат спасено. Подржувам хуманитарни акции и верувам дека се од голема помош!

Само една мала критика до државата, ПРЕСТАНЕТЕ НА ТЕЛЕФОНСКИТЕ БРОЕВИ ЗА ДОНАЦИИ ДА НАПЛАЌАТЕ ДДВ!!! :mad
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Претежно ги практикувам донациите преку телефон (мобилен)
ПРЕСТАНЕТЕ НА ТЕЛЕФОНСКИТЕ БРОЕВИ ЗА ДОНАЦИИ ДА НАПЛАЌАТЕ ДДВ!!! :mad:
тука имаш и дел за операторот и владата. Инаку од каде владата нови возила? од каде нов мебел за канцелариите?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Претежно ги практикувам донациите преку телефон (мобилен)

тука имаш и дел за операторот и владата. Инаку од каде владата нови возила? од каде нов мебел за канцелариите?
Мамичето м*амино да им го е*ам!
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Имам донирано крв, а пари слабо тенок сум преиодов со кеш...кога би имал можност на сите би им помогнал.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Во Македонија за да си хуман треба да си богат...
Не ме сваќајте погрешно, ама така е. Ево нека не биде богат, ама да е дел од над-порсечната класа на луѓе.

Секако дека хуманоста е тенко поврзана со чувствата и емоциите кај луѓето, и верувам дека има исклучоци... но сепак тоа се базира на економските можности и информираноста..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD and Dare

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Донирам колку што можам повеќе и ги поддржувам хуманитарните акции. Но кога ќе слушнам дека некоја хуманитарна акција била манипулација за да му ги дрпнат парите на народот од такт (punch) ме вади бидејќи некој се потрудил да помогне а немал доволно ни за себе. (worried)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Едино е што давам облека што ми е мала или не сум ја носел подолго време па неам мерак да ја носам.Се дешава успат за накај црвен крст да видам сирачиња на улица па да им ја дадам.Инаку во црвен крст носам.

А за овие со операции, кога ептен ќе ми задене око сум праќал пораки тек тук.Не ги пратам сите.А и немам многу доверба затоа што нели има откриено случаи на превара.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK