Дали цртаните филмови влијаат лошо на децата?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,132
5,665
1,683
Disco
Да во право си во некоја смисла , а што ќе му покажат оние цртани со колење?
Скубиду ,? подобро том и џери него ли , колење на некое животно , плашење без врска , ... :D

Скубиду ако не се лажам беше огромен пес нешто како песји бетмен и имаше и сајдкик, песји робин, не знам дали имаше насилство и тие ствари ама во Том и Џери нема скоро ништо освен насилство :)
Том е исклучително зол мачор а Џери е dirty rat :zelen

Спајдермен, најјако цртанче и најјак саундтрак евер :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Kristina1003

Полноправен Член
21 април 2014
14
30
13
29
Скубиду ако не се лажам беше огромен пес нешто како песји бетмен и имаше и сајдкик, песји робин, не знам дали имаше насилство и тие ствари ама во Том и Џери нема скоро ништо освен насилство :)
Том е исклучително зол мачор а Џери е dirty rat :zelen

Спајдермен, најјако цртанче и најјак саундтрак евер :zelen
Се извинувам ако не скубиду беше да пес, али цртаните со преправани вамприи ? Имате всушност гледано цртан од скубиду ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,132
5,665
1,683
Disco
Се извинувам ако не скубиду беше да пес, али цртаните со преправани вамприи ? Имате всушност гледано цртан од скубиду ?

Па немам баш изгледано цел, најавна шпица имам видено на бумеранг или картунс или некој сличен канал ... може да има, насилство и кај нив но не верувам во споредба со том и џери дека се понасилни... :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Не се насилни цртаните...барем оние со кои растев(ме). Никој не седеше на ракета како којотот, или па јадеше сирење од стапицата :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,132
5,665
1,683
Disco
Не се насилни цртаните...барем оние со кои растев(ме). Никој не седеше на ракета како којотот, или па јадеше сирење од стапицата :)

Беше троа насилен и тој со којотот, секогаш наебуваше гадно со динамити, бомби, детонатори...
Том и Џери беа манијаци :D
Како ептен мал паметам даваа источни цртани, не беа насилни ама језиви беа, некои замрзнати човечиња мумлаа наоколу... (:|
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Да лошо влијаат децата се замислуваат како супер херои