1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали цртаните филмови влијаат лошо на децата?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од МериСелест, 4 февруари 2013.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Скубиду ако не се лажам беше огромен пес нешто како песји бетмен и имаше и сајдкик, песји робин, не знам дали имаше насилство и тие ствари ама во Том и Џери нема скоро ништо освен насилство :)
  Том е исклучително зол мачор а Џери е dirty rat :zelen

  Спајдермен, најјако цртанче и најјак саундтрак евер :zelen
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kristina1003

  Kristina1003 Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 април 2014
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  30
  Се извинувам ако не скубиду беше да пес, али цртаните со преправани вамприи ? Имате всушност гледано цртан од скубиду ?
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Па немам баш изгледано цел, најавна шпица имам видено на бумеранг или картунс или некој сличен канал ... може да има, насилство и кај нив но не верувам во споредба со том и џери дека се понасилни... :)
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Не се насилни цртаните...барем оние со кои растев(ме). Никој не седеше на ракета како којотот, или па јадеше сирење од стапицата :)
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Беше троа насилен и тој со којотот, секогаш наебуваше гадно со динамити, бомби, детонатори...
  Том и Џери беа манијаци :D
  Како ептен мал паметам даваа источни цртани, не беа насилни ама језиви беа, некои замрзнати човечиња мумлаа наоколу... (:|
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Да лошо влијаат децата се замислуваат како супер херои
   

Сподели: