Дали пушите цигари или сте против пушењето?

Дали пушите цигари ?


  • Вкупно гласале
    205

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Јас сум страствен антипушач од кога знам за себе.До сега немам запалено цигара а не сум ни во план никогаш, не знам зошто едноставно одбивни ми се, не ме влечат.
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Јас сум страствен антипушач од кога знам за себе.До сега немам запалено цигара а не сум ни во план никогаш, не знам зошто едноставно одбивни ми се, не ме влечат.
па не треба тие тебе да те влечат.......треба ти нив да ги влечеш аххахахаххах :rofl:rofl:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Snape and Сара.13

AnnAmaa

Полноправен Член
11 јули 2012
42
20
8
СК.
Да.и се осеќам како граѓанин од втор ред...
После донесувањето на законот....веќе и по дома домаќините го применуваат законот...те праќаат на тераса да пиеш кафе:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Да.и се осеќам како граѓанин од втор ред...
После донесувањето на законот....веќе и по дома домаќините го применуваат законот...те праќаат на тераса да пиеш кафе:(
Тоа не те прави граѓанин од втор ред. Пашачите и треба да се оделени од непушачите. Никој не е должен да се гуши и труе за џабе. А ако на некој му се пуши - слободно нека си го прави тоа, без да му смета на другиот. Човекот не е роден да пушењето му биде неопходно за егзистенција.
 

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Едно време пушев цигари, ама не траеше долго тој период. Не ми беше нешто особено лесно да се откажам и покрај тоа што не пушев редовно, но со голема желба - успеав. Немам ништо против тоа луѓето да пушат цигари иако се случува понекогаш да мрчам, особено на другари кои ги гледам дека имаат здравствени проблеми поради цигарите, ама џабе јас зборам. А инаку отсекогаш ми сметало кога некој друг пуши и димот оди во мене (без разлика дали јас сум пушела или не), а и не сакам дома да ми се пуши.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
97
18
Пушам и немам ништо против пушачи ми смета ако 10 души пушат во мала просторија(нормално) сум се обидел да ги одкажам но неуспешно иако мислам дека ако секој може ако сака.