Дали имате навика да зборите самите со себе

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Вчера бев до град имав нешто работа и кога се враќав со автобус по некое време ме фати досада и почнав да зборам самиот со себе, но не на глас туку во себе(исто како и секогаш).. За среќа секогаш пазам да не има некој кога ќе размислувам на глас дека кај нас луѓето се чудни и одма ќе те направат ментално заостанат (да не речам скоро и никогаш на улица не го правам тоа)..
Дали вие имате навика да зборите самите со себе? :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Во себе секогаш си зборувам и на улица кога сум, ама на глас не. Одма болна ќе ме мислат -.- :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-* and Hip.Hop_MKD

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Си зборам во себе постојано, било каде. :D Баш доста често си помислувам кога одам на улица, лелее кој знае кои фаци ги правам вака, ќе си мислат луѓето шизофреник дека сум. :giggle А и на глас знам да си прозборам, особено додека играм игри, пцујам, викам, си се критикувам... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Нормално , па тоа е нормално... ехее ќе си заседнеме на кафенце и муабети... шала на страна , да :)
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Ох, не да зборам самата со себе, некогаш ептен се заборавам.. цели режии и филмови и не знам уште шо немам направено :D
Некогаш ми се случило и на улица така, да се изнасмеам од некои мои мисли или па да кажам нешто на глас несакајќи и одма се вртам да видам дали ме гледат :eek:
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Многу често, посебно кога имам некои проблеми и барам начин како да ги решам, ако сум дома на глас си зборам, викам, изразувам емоции, кога сум нервозна се дерам, но ако сум надвор во мене :giggle