1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали имате навика да зборите самите со себе

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 1 март 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Вчера бев до град имав нешто работа и кога се враќав со автобус по некое време ме фати досада и почнав да зборам самиот со себе, но не на глас туку во себе(исто како и секогаш).. За среќа секогаш пазам да не има некој кога ќе размислувам на глас дека кај нас луѓето се чудни и одма ќе те направат ментално заостанат (да не речам скоро и никогаш на улица не го правам тоа)..
  Дали вие имате навика да зборите самите со себе? :)
   
  На gabi96, cece17 и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  паа имам
  често пати коа имам проблеми сам си зборам онака шо се вика гласно размислување
  :D
  да ви кажам и јако е :rofl:rofl
   
  На Female, Scars и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  На улица си пробал? Тогаш ќе биде уште појако..:rofl
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Во себе секогаш си зборувам и на улица кога сум, ама на глас не. Одма болна ќе ме мислат -.- :D
   
  На Lovely*-* и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Си зборам во себе постојано, било каде. :biggrin Баш доста често си помислувам кога одам на улица, лелее кој знае кои фаци ги правам вака, ќе си мислат луѓето шизофреник дека сум. :giggle А и на глас знам да си прозборам, особено додека играм игри, пцујам, викам, си се критикувам... :D
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Си зборам.
  Барем сигурна сум дека соговорникот ми е паметен :smug
   
  На Аркантос, Serenity, Marrie и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Нормално , па тоа е нормално... ехее ќе си заседнеме на кафенце и муабети... шала на страна , да :)
   
 8. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Коа сум мн нервознаа:stomp
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Ох, не да зборам самата со себе, некогаш ептен се заборавам.. цели режии и филмови и не знам уште шо немам направено :D
  Некогаш ми се случило и на улица така, да се изнасмеам од некои мои мисли или па да кажам нешто на глас несакајќи и одма се вртам да видам дали ме гледат :eek:
   
 10. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Многу често, посебно кога имам некои проблеми и барам начин како да ги решам, ако сум дома на глас си зборам, викам, изразувам емоции, кога сум нервозна се дерам, но ако сум надвор во мене :giggle
   

Сподели: