Дали имате навика да зборите самите со себе

Alix

Полноправен Член
18 февруари 2012
28
44
13
многу често гласно размислувам и си зборам со себе :eekops:
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Интраперсонална ком уникација :D

Имам навика, разговор со себе си секогаш ми годи.

Знаете како велат, ако го немаш муабетот со себе си, го немаш со никој! :) А и никој нема да ве прекинува додека зборите :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Black Mamba

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Да, да, си зборам :D кога сум среќна за нешто, знам и да си се потапкам по рамо сама; кога сум нервозна, кога ми е досадно...све у свему - си праам муабет :D
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Вчера бев до град имав нешто работа и кога се враќав со автобус по некое време ме фати досада и почнав да зборам самиот со себе, но не на глас туку во себе(исто како и секогаш).. За среќа секогаш пазам да не има некој кога ќе размислувам на глас дека кај нас луѓето се чудни и одма ќе те направат ментално заостанат (да не речам скоро и никогаш на улица не го правам тоа)..
Дали вие имате навика да зборите самите со себе? :)

Тоа јас што го правам не можам да го наречам зборење сам со себе туку нешто повеќе како самоиспитување.Што денес сум направил, дали било добро, дали сум згрешил, дали можело подобро.
Си ги средувам мислите, за да имам мирна свест и веќе спремни мисли за утре што треба да направам денес што не сум направил.
Тоа за мене е зборење сам со себе или по мое самоиспитување.
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
често пати. кога треба да зборам со некоја паметна особа со кој ако не со самата себе:rofl се шалам. да, зборам самата со себе ама во себе. и тоа ногу често го правам
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Да , често, многу повеќе во себе отколку на глас .
Кога донесувам одлуки, прво си се консултирам со сама себе ,па после со останатите.
Исто и кога правам некои планови, си се договарам прво со себеси па после со другите :giggle
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
31
На некој пуст остров
Често си зборувам самата со себе.
Но во последно време имам една грда навика си зборувам сама со себе додека сама одам по улица, откако видам како ме гледаат лугето се свестам што правам.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Лелее....некогаш се случува да одам по улица сама и да почнам на глас да се смеам...кога ми текнува на некои смешни муабети што се вртеле дента...Многу често ми се случува сама со себе да си зборам...не на глас но во себе..посебно ако сум лута на некого или нешто, и почнувам во себе...вака ќе му кажам, така ќе му кажам..ова она...ептен дискусија разврзувам.Безвеза си го губам времето...
 

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
хахха леј кога ќе се сетам :zelen
си идам низ плоштад со еден другар и се скаравме нешто. и се оддалечивме и ја почнувам да си зборувам сама со себе на цел глас: па добро бе, пе*ер еден, он мене ќе ми кажува шо да правам јас, идиот, будала, ќе види он убаво со кој се закача... :rofl а иначе немам навика да го правам тоа :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MaNemoj and Caci