1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали игрите создаваат зависност и го затупавуваат мозокот?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од важна, 26 април 2012.

 1. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  Игрите ствараат зависност и те како. Да затупуваат не верувам, може напротив нешто повеке да научиш од игрите. Сепак зависи и од жанрот и од големината и од крајот кој треба да го постигнеш во играта.
   
 2. mountian

  mountian Полноправен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  30
  сите предизвикуваат зависност а за затупеност зависи која игра,некој има што мозокот го фклучуваат 99 посто.те тераат да размислуваш,решаваш итн...
   
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Да создаваат зависност а некои игри затупуваат,зависи од играта
   

Сподели: