Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@Хоуп* види вака, јас како стручно лице во таа област можам и ќе ти кажам следново : Како прво јас ке дадам одма пари за да дојде попчето затоа што тоа не е играчка ,како второ тоа што навечер ти звони дамафонот е знак дека немаш психички мир и разговор со некој кој што ке ти каже сто треба да направиш ,пред да си легнеш тоа што ке ти се каже треба да го практикуваш 2 недели секој ден освен четврток ;)
 

Teresa

Староседелец
15 јануари 2016
31
5
1,008
Скопје
Мојава случка не е којзнае каква ама сепак се исплашив.. Бевме друштво кај една другарка собрани и го гледавме The Conjuring.. и саатите во филмот сите застануваа на 03.07 и ок и само глеаме ние и одеднаш ни се закочи филмот пошо на нет го гледавме и само една другарка вика да не е 03.07 :giggle и само гледаме саат 03.07 беше.. :eek: Можда беше чиста случајност ама крв ни се заледи на сите...
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Не ама незнам може ова е надприродно епа вака секогаш кога треба да направам нешто или да одам некаде ако не треба си викам не треба а ако отидам ќе се случи нешто,знам како треба а кога не треба да одам на некое место
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Освен чукање и тропање кога нема никој , после филмот " Егзорцизмот на Емили Роус " ми се случувало да се будам ноќе во 3:00 часот , да ги слушам стрелките на часовникот ( кој патем одамна е застанат ) и ТВ да се изгаси сам од себе . Ништо страшно :giggle
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Мислам дека телевизорот ми е опседнат. :D
Се вклучи самиот од никаде и постојано трепка т.е. час има слика, час е црно. Ова се случува само на излезот што е за кабловската, другите работат сосема нормално. (think)
Мислам, не дека се плашам, а и знам дека кабловската зеза некогаш, ама не мораше сам да се пушти. Сега фали да го изгасам од штекер и пак да се пушти, па тогаш има да спијам на скали надвор.

Знам дека не е натприродно, повеќе се погоди бамп на темава да направам. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Леле, насловиве од интервјуата со ликот:

Amerikanci sa vanzemaljcima prave tajne baze ispod zemlje!​

Sve oko nas ukazuje da živimo u poslednjim vremenima!​

Ceo svet je u kandžama demona, oni se hrane našom energijom!​

Штета навистина немам време нареднава недела дена, иначе кога можев да гледам 6 часа матура на дебел бугарски ром, зашто да не и ова. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bozle and Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ок, сега едно поозбилно мислење.
Не знам што и како се поврзуваат работите, ама мајка ми секогаш ја сонува Св. Петка пред да се случи нешто непријатно во фамилија (збориме за поголеми, непредвидливи работи како болест или несреќа), ама па тоа паралелно ѝ е и знак дека работите ќе бидат океј.
Да напоменам и дека не се моите нешто религиозни или не знам, па да прават цели ритуали од тоа и да трипаат дека се избрани и може да гатаат на икони, но ми е еден интересен феномен што не можеме да си го објасниме.