Дали би влегле во врска само за секс?

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Не треба да си во врска со некоја само за да имаш секс со неа......
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Па тоа не е врска,тоа е само секс.
Не мораш да имаш врска за да се има секс со некој.
Но јас не не би влегла во такво нешто.
Треба сепак да го познавам доволно партнерот за да би имала нешто повеќе со него.
Можеби тоа звучи старомодно но ете тоа сум јас.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03 and melpomena

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Па може не е пресуден,ама е битен дел од една врска :)
А инаку не би влегла во врска само за секс, затоа што не сакам да фалат сите оние работи коишто ги нуди една врска :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Врска ако би била само поради секс би се рекло да се врзеш со fuck buddy. Ама некако не иде тоа. Врска не е врска без душевната исполнетост во неа, не?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мила К. and melpomena

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Хм, па тоа не е врска... Friends with benefits, maybe? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Доколку во овој момент не би имала врска, единствена врска во која би влегла - сексуална врска.
Од моментот кога ќе бидам ,,сингл,, долго време, сигурна сум, ќе имам исклучиво сексуални врски.
Навистина е полесно. Нема обврски, нема грижа на совест, и најважно од се, има слобода.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Доколку во овој момент не би имала врска, единствена врска во која би влегла - сексуална врска.
Од моментот кога ќе бидам ,,сингл,, долго време, сигурна сум, ќе имам исклучиво сексуални врски.
Навистина е полесно. Нема обврски, нема грижа на совест, и најважно од се, има слобода.

Ај пошо си женско ќе ти илустрирам една ситуација. Имаш напаленко кој ќе те манипулира и манипулира со секс врска до таа мера каде што ти ќе бидеш зависна од него. Или обратно, не дај боже да се деси некој тип по некаков си секс за една вечер (пошо нели тоа е еден вид на слобода без обврска) и те прогања.... Затоа не е баш најмудро да се оди и испробува све (поготово секс) од шала. Не знаеш на што човек може да наидеш.