Дали би влегле во врска само за секс?

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Мене не ми е јасна темата :unsure
А и сите различно пишувате. Изглеа не сум расонета.. ај ќе одлетам на друга тема.:)


А според горенапишаново.
Во врска да останам само поради добар секс- Не.
Во врска да останам ако нема секс-Не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03 and emzzy

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Би влегов у врска за секс..онака коа би нашол некоја со низок IQ а добра риба...би ја носел од време на време на кафе ако пружа добар секс :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03 and melpomena

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Дали ви се случило да ви недостасува секс?
Да. Постојат неколку алтернативни решенија.
- Секс со партнер или фак бади.
- Апстинирање.
- Реквизити во секаква големина и боја.

Дали мислите дека сексот е пресуден во врската?
Не е пресуден, но е еден од битни критериуми за развој на врската. Ако партнерот не покаже его при критика, постојат еден куп "документарци" и техники кои ќе подобрат начин на "водење љубов".

И што ако него воопшто го нема во врската?
Ќе се држиме за рачиња, ќе пиеме кафе на кеј, ќе се бакнуваме и петинг ќе биде забранет.
Ахх тинејџерство... :rolleyes:
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Дали ви се случило да ви недостасува секс? Дали мислите дека сексот е пресуден во врската? И што ако него воопшто го нема во врската?

До сега не се случило да ми недостига секс.Да се живи и здрави „пријателките“ :D
Во врска со тоа сексот дали е пресуден во врската, би одговорил вака. Пред се, доколку збориме за врска сериозна, значи ако сакате со таа особа да стапите во брак, секако дека не е пресуден сексот, туку карактерот и способноста за заеднички живот.Сексот во ваков случај бар за мене би го ставил на второ приоритетно место.
Е доколку се работи за врска најобична, 3 месеци па раскини сексот и те како е битен.
 

kole

Нов член
27 март 2012
9
6
3
35
STO MISLITE SAMO SAKANJETO E???? VODENJETO LJUBOV SEXOT JA GRADI I IZDRZUVA VRSKATA AKO NE E TAKA NEKA KAZE NEKOJ??????/
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
не би влегла во врска само за секс,од причина што неможам да бидам до толку интимна со некого ако немам чувства за него(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f