Грција

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Знам, јадев :Р

Мислиш на Неа Врасна или Врасна? Јас сум порасната во Неа Врасна, топ ми е :)
Сите родендени како мала таму ги славев..
Епа не ми текнува баш кое беше. Знам влегуваш одма длабоко, водата матна, зелки, цитрони во водата. (facepalm) Можно е да е Врасна. Јас последен пат таму бев кога беше пожарот. Не фати во Калитеа и избегавме во Врасна.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
..... за цените не ме чудеше, веднаш се познаваат штом ќе ги видиш колите на паркинг, се некои јаки марки претежно од германските марки и од најнови модели.....:)
Само паркингот малку да си го средат за догодина, и завршиле работа. Иначе јас десно идев. Штета харпун што не купив да ловам моруни и октоподи. :biggrin
 
  • Like
Реакции: Foxboro

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Епа не ми текнува баш кое беше. Знам влегуваш одма длабоко, водата матна, зелки, цитрони во водата. (facepalm) Можно е да е Врасна. Јас последен пат таму бев кога беше пожарот. Не фати во Калитеа и избегавме во Врасна.
За Неа Врасна зборуваш, Врасна не е на море... :)
Ама не е одма длабоко, е сега нема ептен плитко како Неа Пори што е али има плиткичко..мене па ми е убаво и многу мирно место е, во 12 се` штама. :)
 
  • Like
Реакции: melpomena

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
За Неа Врасна зборуваш, Врасна не е на море... :)
Ама не е одма длабоко, е сега нема ептен плитко како Неа Пори што е али има плиткичко..мене па ми е убаво и многу мирно место е, во 12 се` штама. :)
Епа тогаш Неа Врасна е. Можно е сега да е поубаво. Али тогаш кога бев, катастрофа беше. Ми се згади.
 
  • Like
Реакции: emzzy

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Само паркингот малку да си го средат за догодина, и завршиле работа. Иначе јас десно идев. Штета харпун што не купив да ловам моруни и октоподи. :biggrin
........чудна работа јас не видов ни октопод ни моруни.........;(
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
........чудна работа јас не видов ни октопод ни моруни.........;(
Моруна не видов ни јас. Али недај боже да видам, или да видиш. Ги има викаат таму многу. А и да ја јадеш во кафана е најскапа риба. Иначе октоподи фаќаа кај карпите десно. Само во подлабокото.
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Моруна не видов ни јас. Али недај боже да видам, или да видиш. Ги има викаат таму многу. А и да ја јадеш во кафана е најскапа риба. Иначе октоподи фаќаа кај карпите десно. Само во подлабокото.
..... јас кога бев требаше да си зеам даска за сурфање, бранови колку сакаш :igra ......
 
  • Like
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Пештерите Мелисани во Грција

На островот Кефалонија се наоѓа пештерата Мелисани, атракција посетена од многубројни туристи. Според грчката митологија, тука живееле нимфите. Во склоп на пештерата се наоѓа истоименото езеро кое е опкружено со богата шума. Езерото се наоѓа и во внатрешноста на пештерата. Туристите уживаат да ги истражуваат убавините на ова необично место.Какви места само имаат Грците.
 
  • Like
Реакции: Foxboro

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Дали некој бил на Кипар?
Кој период е најдобро да се оди, какви се цените општо на се, каде има најубави плажи итн......