Грција

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
па гирото со ја држи онаа стандардната цена како во ставрос, аспровалта и сл, а кафето од 3 евра па нагоре....
Епа океј е де, не е прескапо..јас обично по гирото ги гледам цените. Во Лептокарија кај што јадев 4 евра беше...
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Па добро маци, ако си сместен/а Неа Врасна за шеткање Аспровалта и Ставрос се топ. Во Ставрос има многу убави ресторани, а за шопинг јас не одам на одмор, одам да се одморам а Аспровалта и Неа Врасна за тоа се супер.
Мирни места се многу, а за капење и на двете места е убаво. Ставрос е град како Охрид и е побучно за разлика од другите две. Неа Пори е онака повеќе за млади, за навечер има добри журки ама јас одам на море не ми се ни потребни до толку журки...

Немој да те лаже патот да си отишла во Врасна. Еднаш сум бил, и никад више. А за журки се знае, Закинтос, Лефкада, Миконос....
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Па добро маци, ако си сместен/а Неа Врасна за шеткање Аспровалта и Ставрос се топ. Во Ставрос има многу убави ресторани, а за шопинг јас не одам на одмор, одам да се одморам а Аспровалта и Неа Врасна за тоа се супер.
Мирни места се многу, а за капење и на двете места е убаво. Ставрос е град како Охрид и е побучно за разлика од другите две. Неа Пори е онака повеќе за млади, за навечер има добри журки ама јас одам на море не ми се ни потребни до толку журки...
Журките во Неа Пори се сосема на страна од местата за сместување.Плажите се ептен пространи.
Ставрос е премногу гнасна водата,но ете,секој по свој вкус :)јас одам стрикно за одмарање и не сум ни ги приметила журките во Неа Пори и токму тоа место го одбирам заради таа тишина бе маци.
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Журките во Неа Пори се сосема на страна од местата за сместување.Плажите се ептен пространи.
Ставрос е премногу гнасна водата,но ете,секој по свој вкус :)јас одам стрикно за одмарање и не сум ни ги приметила журките во Неа Пори и токму тоа место го одбирам заради таа тишина бе маци.
Маци, во Марабу цела вечер ечи музика а баш над и до има апартмани.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
па гирото со ја држи онаа стандардната цена како во ставрос, аспровалта и сл, а кафето од 3 евра па нагоре....

А замисли кога бев на Бабилон и поминувам низ кафичот и кога ја видов цената на пијачките на коњопојот што седеа, само што не паднав. :rofl

Иначе кампери имаше многу. Приколки, шатори...има големо место за тоа.

Србите се утепаа октоподи фаќање.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Е во Олимпијада 2 евра беше. :D
Знам, јадев :Р
Немој да те лаже патот да си отишла во Врасна. Еднаш сум бил, и никад више. А за журки се знае, Закинтос, Лефкада, Миконос....
Мислиш на Неа Врасна или Врасна? Јас сум порасната во Неа Врасна, топ ми е :)
Сите родендени како мала таму ги славев..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Маци, во Марабу цела вечер ечи музика а баш над и до има апартмани.
Епа немора таму да се сместиш ти :)
Без разлика,нагласив,секој со различен вкус.:*
Ете и неа врасна е мало ко селце ама од најблиските е по мој вкус,а не дека е нешто посебно,мене ми е најбитно да е водата чиста и ноките тивки :) ....остарев.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
А замисли кога бев на Бабилон и поминувам низ кафичот и кога ја видов цената на пијачките на коњопојот што седеа, само што не паднав. :rofl

Иначе кампери имаше многу. Приколки, шатори...има големо место за тоа.

Србите се утепаа октоподи фаќање.
..... за цените не ме чудеше, веднаш се познаваат штом ќе ги видиш колите на паркинг, се некои јаки марки претежно од германските марки и од најнови модели.....:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy