1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Грција

Дискусија во форумот 'Држави' започната од Marick14, 28 мај 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Колку и да не го признаваат, тоа е само ради публицитет и рајата да мисли дека е така. Грција поготово затоа што се европска унија мора да признаваат одредени одредби што европа им ги налага, тука влегува и пасошот кој мора да има пристојна дата на истеченост.
  Би можел/а да пројдеш но не ти гарантирам за проблемите кои може да настанат на граница посебно кога ќе се враќаш - кај нашите.
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Праф патријот не иде у грчка на одмор!
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас мислам дека доволно е човек да има мозок и да мисли за да не оди во Грција. Не знам што им е убаво толку, најгрдото море го имаат.
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Колку и да е грдо секако подобро е него Преспа, барем према кажување пошто не ме навел патот у грчка никогаш до сега...
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Друго е Преспа, тоа е езеро а ова е море. Кога веќе се бира море, се знае тогаш, Албанија или Хрватска. Јадранот е милион пати поубав од Егејско.
   
 6. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  А за вкусовите не се зборува..
   

Сподели: