Грин Деj (Green Day)

Blue

Нов член
14 февруари 2012
19
22
3
Someone kill the DJ му е жива пропаст .. да бидиме реални не се тоа што беа некогаш :)
Исто и тие како Офспринг :)
Целата трилогија е експериментална, нешто како Nimrod и Warning (делумно).
Тие се имаат изјаснато дека не сакаат албумите да им се слични, да се навраќаат наназад.
Општо за бендовиве, секогаш има некој што ќе се буни. Ако си останат тие што биле - досадни се, веќе видено/слушнато. Ако се менуваат - зошто се сменаа, не требаше. Незадоволни суштества сме. :rolleyes:
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Гледам дека имаат фанови во Македонија ( :igra ) па да ве прашам, зачленети сте во GDC?
Инаку, од новите песни најмногу ми се допаѓаат Nuclear Family, Let yourself go, Rusty James, Kill the DJ, Fell for you, 8th Avenue Serenade и Stray Heart. Oh Love не е нешто посебно, како продолжение на 21st CB ми е. Спотот не е нешто посебно, идејата е добра, но сосем поинаква е реализацијата. Се радувам за Dos! бидејќи е опишан како втор албум на Foxboro. (happy)
GDC? Тоа му доаѓа како Green Day Club? Прати ми линкче во порака, да видам што чудо е. :cool:
 

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Someone kill the DJ му е жива пропаст .. да бидиме реални не се тоа што беа некогаш :)
Исто и тие како Офспринг :)

Не се и исто години ко што беа некогаш, неможе да се очекува 40 годишњаци да пеат за пушење трава и такви срања, мора да претрпи измени бенд при свое постоење, кој би ги земал сериозно ако почнат да се однесуваат како мали деца ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blue

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
значи целосно го подржувам човекот.................кој к*р се usher и rihana........човекот е легенда,......ар ју факинг кидинг ме..................лонг лив БИЛИ ЈОУ АРМСТРОНГ.......ФАК ЈЕА:::::banghead(punch).....
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Foxboro
Седи бе ;) И ова не е исценирано, а? Така се иде на настап со ништо недоговорено со организаторите. Настапувал од `88-ма, ама тоа што го правел до `98-ма и ова сега не се за споредба. И сеа го навреди Џастин43 и фаца е? Не, не е.
 

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
значи целосно го подржувам човекот.................кој к*р се usher и rihana........човекот е легенда,......ар ју факинг кидинг ме..................лонг лив БИЛИ ЈОУ АРМСТРОНГ.......ФАК ЈЕА:::::banghead(punch).....
Хахахахах, let me show you what one fucking minute means :rofl:rofl:rofl
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Српските медиуми објавија информација дека популарниот панк-рок бенд ќе одржи концерт на Калемегдан, кон крајот на мај 2013-та.
астапот во Србија би се одржал во рамки на промотивната турнеја на албумот на Грин Деј „Uno, dos, tre“. Концертот треба да да се одржи на Калемегдан, во паркот на Долни град каде што годинава се одржа фестивалот Вориорс Денс.