Графити

Ikac

Истакнат Член
17 октомври 2012
27
23
103
33

Еден од моите омилени графити кој ни ја прикажува вистината за скапаниов општествен систем.
Инаку, да - повеќето графитите се уметност и треба да се третираат така. Додека пак останатите се само чкртаници и треба да се преграфираат од вистинските уметници:))
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
е паметна работа за графитарите
палтенце со џепчиња :)
јака направија вреди да се проба :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and Lena