Гласање за онлајн-чат на форумот

Дали сакате онлајн чат?


  • Вкупно гласале
    35

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Да треба,за да биде интересно и така ништо не се дешава
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,427
9,136
1,683
Кушкундалево
Јас уште не разбирам како ќе придонесе четот за форумов. И еве да речеме ќе ставиме привремено колку да видиме како ќе функционира, ако треба да го тргнеме после пак ќе бидат расправии и „зошто го тргнавте... само четот беше активен... бла бла“.
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Би требало да има чет што да не. 1 главен чет кој што ќе биде public и сите ќе може да пишуваат и да читаат + опција да се почне поединечен (приватен) чет со моментално присутните членови на главниот чет.

Јас уште не разбирам како ќе придонесе четот за форумов.
Побрзо ќе тече комуникацијата, ќе биде подинамично, поинтересно, повеќе посетители итн. Наместо да има чет на форумот, подобра опција според мене е да се лансира нова платформа ЦрноБело Chat што ќе биде на линк како chat.crnobelo.com и таму исклучиво ќе се четува, а тука на форум ќе си остане како што е сега. На четот ќе може да се логираме со форумските никови, значи иста database ќе се користи. И на тој начин ЦБ ќе биде првиот форум т.е. сајт во МК што нуди чет или меѓу ретките. ;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Да треба,за да биде интересно и така ништо не се дешава

Па направи теми и пишувај како што треба во нив, а не со по два-три збора и ќе биде интересно.
Инаку не гледам полза од чатот и онака глупости читаме по темите уште глупости на чат фали да читаме.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Па направи теми и пишувај како што треба во нив, а не со по два-три збора и ќе биде интересно.
Инаку не гледам полза од чатот и онака глупости читаме по темите уште глупости на чат фали да читаме.
Па на чатот кој сака ке се уклучи,не е морало и така темиве не ги бидува,нема никој,нема ништо
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,348
3,039
1,133
Ne mi e mnogu jasno kako mladi lugje koi go koristele chatot sega se protiv chatot. Ako forumdgiive sakaat dajte im go. Vremeto ke pokaze dali ke go koristat ili ne. Bitno e da sakaat razdvizuvanje na forumov. Bez predrasudi i stravovi, i bez ubeduvanja od pocetok deka nesto nema da chini.Pushtite srce.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Би требало да има чет што да не. 1 главен чет кој што ќе биде public и сите ќе може да пишуваат и да читаат + опција да се почне поединечен (приватен) чет со моментално присутните членови на главниот чет.


Побрзо ќе тече комуникацијата, ќе биде подинамично, поинтересно, повеќе посетители итн. Наместо да има чет на форумот, подобра опција според мене е да се лансира нова платформа ЦрноБело Chat што ќе биде на линк како chat.crnobelo.com и таму исклучиво ќе се четува, а тука на форум ќе си остане како што е сега. На четот ќе може да се логираме со форумските никови, значи иста database ќе се користи. И на тој начин ЦБ ќе биде првиот форум т.е. сајт во МК што нуди чет или меѓу ретките. ;)
Умно лошо дете(y)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
Одамна не сум наминала, ама гледајќи колку очајно сакате да има чет би рекла дека не сум пропуштила ништо.
Уште сте сингл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Onkel and Prashina