Гејмери - најдобриот момент од видео игрите

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
Па бидејќи од многуте игри во последните 5-6 години пукам само Дота, ќејф ми прават некои тешки и невозможни килови, пример кога со минерот правам комбо и кинам по 3-4 ( 5 никогаш не ми успеало) херои, кога играм со Инвокер и тој таман да си дојде во база на малку енергија го кинам со Sun Strike и така слични некои ситуации, играчите на оваа игра ке ме разберат :) . Да го ебеш гејмерскиот живот а.. хаха :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Порано бев болен по Dota и стално играв.
И сеа еднаш неделно се собираме стара багра битанги и плескаме дота по 5-6 саати.Омилен херој TerrorBlade или оној Void.И Axe :D

Исто и јас... Се збираме играчи и прајме Ел Класико хеахеа... Фејслес Воид нормално е да бест... Ми праеше филм ко ќе му скокнев во 5 души со прва, па улти, па уби еден по избор или 2ца, и одлетај пак со прва.. Цар бе цар (muscle)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Тапа сте каков TerrorBlade :p Најубавото чувство кога ги тепаш сите момци против тебе што се јачаат со strength ili agility херои а ти со intellegence си ги тепаш :cool:
R.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Toj! Многу го сакам , па кога ќе си направиш scepter одвај чекам енергијата на противникот да дојде на помалку од половина :rolleyes: Сите на интелегенција ми се најаки:cool:
да .. но ако играш на пример 2 вс 2 .. и двајцата да сте на Int .. ќе требаат 50 - 60 мин да се заврши играта :)
 

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
абе какви интелегенции... агилити се вистинските килери.. еден БКБ и чао тути