Гејмери - најдобриот момент од видео игрите

turop

Активен Член
15 март 2012
105
68
28
Гејмери опишете која е вашата омилена игра која случка(момент)највеќе ви се допаднал или сте уживале во него од вашата омилена видео игра.На мене една од најомилените ми е Call of Duty 4
Мисијата кога бешумно влегуваш во базата на непријателска територија се качуваш на зграда и чекаш со снајпер да го убиеш генералот потоа се извлекуваш помеѓу непријателската војска дефинитивно е со најдобра сторија од сите Call of Duty.Пишувајте...

Поздрав.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Обожавам кога во кантер останувам само јас, терорист, против 3/4 кантери. Успеваш да ја поставиш бомбата и кога ќе почнат да доаѓаат, ги убиваш сите, или останува еден и тој умира од експлозијата. Исто и обратното сценарио. Кога си последен кантер против 3/4 терористи, ја поставуваат бомбата, еден по еден ги елиминираш и ја дефјузираш бомбата. (party) Да да, ова второто дава поголемо задаволство. (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: warr and parvati

Vendetta

Староседелец
6 јули 2012
56
45
1,018
from infinity and beyond
Играм Фифа, резултатот 1:1, во 90та минута пенал за противникот и црвен картон на мој играч, голманот брани, веднаш контра напад :trca и постигнувам гол. :igra завршува 2:1 за мене :cool:
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Најбољи момент ми е од Call of Duty MW3 кт умре тј русин Макаров, још како сам гу заиграја игру га нејќу. Друг јак момент ми е кт улазам у зграду и тамо 10 човека и ја сс пиштој по едн метак на сви у главу, ба бам :rofl. Док смо туј морам да напомену дека најтужни моменти су ми биле исто такој док сам играја CoD MW2 кт умре Ghost и у CoD MW3 кт умре MacTavish само што не се беше расплакаја :eek
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ееееее ск плеска сони дваес тројка : ) сс друара Од Сплита pff тепа га у финале два едн : ) јакоооо
а и сеќам се дека сорс сс снајпер мноо газеше, по два троица кидаше на партију : ) зимуска ладноо , те ха цее..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
еии многу добри моменти ми се погаѓат.
Пример, порано кога играв Battlefield 2, со војничкото возило сакав да си се возам по црниот пат и да начекам само некој со снајперче (bandit)
Кога играев Postal 2, многу сакав да и ги ритам главите на луѓето кога веќе ќе ги отсечам, или па да заритам некое куче.. а и да, да си збирам мачки по пато :D
Кога играев AOM, многу сакав да си правам свое градче, не мораше да напаѓам, али да си го одржувам. Истото и со Anno 1404 :)
Кога играев WoW, омилен момент кога одеш у raids со компанија и кога го тепаш последнио шо ти дава многу јаки itemi и на крајо си ги збираш ти. Исто кога летам со грифонче. Играев некогаш со елфчињата и прекрасно ми е да си седнам у Darrnasus, покрај рекичка, тука шаренило, розави дрвја со синко, некакви си суштества минат покрај тебе, а ти седеш и си пиеш mana potion, за да можеш после да растуреш од спелови :D еее, од таму имам многу моменти :D
Assassin's Creed Brotherhood кога играев качував се скроз најгоре на некоја висока градба и гледав го целио град пред мене. И толку многу сакав на некој dagger да му опнам од позади, случајно уз минувањето..
На COD2 обавезно се испукував на сите, решете да ги направам :D
Limbo - многу е јако да се движеш у Лимбо, дарк трипови обавезно ти се дешават со машини и срања некои, тоа ми беше јако :)
Ееии, Oblivion.. класа: Thief. Абе мајстор за да улезам дома и ништо да не ти остане :rofl Башка јако е у medieval time, шеташ се у тоа селцето, такви градби насекаде.. абе милина :sreken
Ако ми текне и за други игри, ќе допишам :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: niche123 and Dr.Gonzo

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
World of warcraft .. моментот кога си ДПС и кога сите умираат а босот е накај 100К сила и успеваш некако да го убиеш :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Succubus

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Magic the Gathering: Duals of the planeswalker 2013
Моментот кога ќе го искршиш оној што игра со декот полн со Primordial Hydra, после истрошени 2-3 часа. Закон.