1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гејмери - најдобриот момент од видео игрите

Дискусија во форумот 'Игри' започната од turop, 5 септември 2012.

1. turop

turop Активен Член

Зачленет на:
    15 март 2012
    Мислења:
    105
    Допаѓања:
    68
    Гејмери опишете која е вашата омилена игра која случка(момент)највеќе ви се допаднал или сте уживале во него од вашата омилена видео игра.На мене една од најомилените ми е Call of Duty 4
    Мисијата кога бешумно влегуваш во базата на непријателска територија се качуваш на зграда и чекаш со снајпер да го убиеш генералот потоа се извлекуваш помеѓу непријателската војска дефинитивно е со најдобра сторија од сите Call of Duty.Пишувајте...

Поздрав.

2. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Обожавам кога во кантер останувам само јас, терорист, против 3/4 кантери. Успеваш да ја поставиш бомбата и кога ќе почнат да доаѓаат, ги убиваш сите, или останува еден и тој умира од експлозијата. Исто и обратното сценарио. Кога си последен кантер против 3/4 терористи, ја поставуваат бомбата, еден по еден ги елиминираш и ја дефјузираш бомбата. (party) Да да, ова второто дава поголемо задаволство. (nod)

На warr и parvati им се допаѓа ова.
  3. Vendetta

Vendetta Староседелец

Зачленет на:
    6 јули 2012
    Мислења:
    56
    Допаѓања:
    45
    Играм Фифа, резултатот 1:1, во 90та минута пенал за противникот и црвен картон на мој играч, голманот брани, веднаш контра напад :trca и постигнувам гол. :igra завршува 2:1 за мене :cool:

4. Hkakashi

Hkakashi Староседелец

Зачленет на:
    13 јуни 2012
    Мислења:
    1,543
    Допаѓања:
    1,697
    Најбољи момент ми е од Call of Duty MW3 кт умре тј русин Макаров, још како сам гу заиграја игру га нејќу. Друг јак момент ми е кт улазам у зграду и тамо 10 човека и ја сс пиштој по едн метак на сви у главу, ба бам :rofl. Док смо туј морам да напомену дека најтужни моменти су ми биле исто такој док сам играја CoD MW2 кт умре Ghost и у CoD MW3 кт умре MacTavish само што не се беше расплакаја :confused:

5. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    ееееее ск плеска сони дваес тројка : ) сс друара Од Сплита pff тепа га у финале два едн : ) јакоооо
    а и сеќам се дека сорс сс снајпер мноо газеше, по два троица кидаше на партију : ) зимуска ладноо , те ха цее..

На Dr.Gonzo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Succubus

Succubus Истакнат Член

Зачленет на:
    28 февруари 2012
    Мислења:
    562
    Допаѓања:
    835
    еии многу добри моменти ми се погаѓат.
    Пример, порано кога играв Battlefield 2, со војничкото возило сакав да си се возам по црниот пат и да начекам само некој со снајперче (bandit)
    Кога играев Postal 2, многу сакав да и ги ритам главите на луѓето кога веќе ќе ги отсечам, или па да заритам некое куче.. а и да, да си збирам мачки по пато :D
    Кога играев AOM, многу сакав да си правам свое градче, не мораше да напаѓам, али да си го одржувам. Истото и со Anno 1404 :)
    Кога играев WoW, омилен момент кога одеш у raids со компанија и кога го тепаш последнио шо ти дава многу јаки itemi и на крајо си ги збираш ти. Исто кога летам со грифонче. Играев некогаш со елфчињата и прекрасно ми е да си седнам у Darrnasus, покрај рекичка, тука шаренило, розави дрвја со синко, некакви си суштества минат покрај тебе, а ти седеш и си пиеш mana potion, за да можеш после да растуреш од спелови :D еее, од таму имам многу моменти :D
    Assassin's Creed Brotherhood кога играев качував се скроз најгоре на некоја висока градба и гледав го целио град пред мене. И толку многу сакав на некој dagger да му опнам од позади, случајно уз минувањето..
    На COD2 обавезно се испукував на сите, решете да ги направам :D
    Limbo - многу е јако да се движеш у Лимбо, дарк трипови обавезно ти се дешават со машини и срања некои, тоа ми беше јако :)
    Ееии, Oblivion.. класа: Thief. Абе мајстор за да улезам дома и ништо да не ти остане :rofl Башка јако е у medieval time, шеташ се у тоа селцето, такви градби насекаде.. абе милина :sreken
    Ако ми текне и за други игри, ќе допишам :p

На niche123 и Dr.Gonzo им се допаѓа ова.
  7. $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

Зачленет на:
    12 мај 2012
    Мислења:
    3,683
    Допаѓања:
    3,863
    World of warcraft .. моментот кога си ДПС и кога сите умираат а босот е накај 100К сила и успеваш некако да го убиеш :)

На Succubus му/ѝ се допаѓа ова.
  8. alekjov1234

alekjov1234 Староседелец

Зачленет на:
    3 август 2012
    Мислења:
    138
    Допаѓања:
    48
    Call of Duty Modern Warfare 3, крајот кога Price го убива Макаров со кабелот околу вратот, моментот е priceless иако е homicidal.

На Hkakashi и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
  9. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Magic the Gathering: Duals of the planeswalker 2013
    Моментот кога ќе го искршиш оној што игра со декот полн со Primordial Hydra, после истрошени 2-3 часа. Закон.

10. Шмекси

Шмекси Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,130
    Допаѓања:
    1,066
    Порано бев болен по Dota и стално играв.
    И сеа еднаш неделно се собираме стара багра битанги и плескаме дота по 5-6 саати.Омилен херој TerrorBlade или оној Void.И Axe :D

На близнак и parvati им се допаѓа ова.

Сподели: