1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Врска со професор - за или против?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од alleksova, 9 октомври 2013.

 1. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Немам намера да ти судам али, мила оди најдиси детенце кое ќе те сака, поштова, цени и сите работи..
  Секако после ние сме криви ( НИЕ сме педери, гнаси, лажговци и преваранти (се извинувам на вулгарност ))..
  Сепак професорот е професор и може да сврти уште 1000 како тебе ! ТИНЕЈЏЕРКИ !

  Али твој живот, твоја ствар !
   
  На Aquarius, Mameha, Scars и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187


  Во целост се согласувам!
   
  На Keepitreal му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alleksova

  alleksova Нов член

  Зачленет на:
  8 октомври 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  9


  Ne sum nekoja zanesena i ludo vljubena vo nego :D sepak mi se dopagja i pocnav cesto da razmisluvam za nego..i da do nekade vo pravo si .. vi blagodaram :)))
   
  На Mistery :) и Keepitreal им се допаѓа ова.
 4. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Против..не солам памет ама фала богу никогаш не сум имала такви притаени страсти спрема професор а и нема ни да има..само памет в глава девојко и не се знаесувај многу по него.Иако никогаш нема да можам да разберам како една врска помеѓу професор и ученик не им смета на другите како што кажа ..барем би требало на најблиските на ученикот..
   
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Кога успеал дечково да заврши факултет, кога се вработил, кога станал професор.
  Ваљда по физичко е.
  И јас бев вљубена во професорот по физичко во средно, цел женски род од мој клас и цел женски род во цело школо. Тие што бевме најупорни во "пуштањето" бевме еден ден со него на кафе позади школо, еднаш го викнавме во кафана каде си дојде со женската, која патем постана жената што најмногу ја мразел некој во животот... Тогаш ние бевме 17 тој 25, нешто вака слично.
  Сакам да кажам можно е и те како да се заљубиш во професор(бар така да си мслиш), ама врска??
  Знам си правиш филмчиња, мене ме погледна, со мене е во поинаков однос (како што си правев и јас) посебно што дечкото е млад и љубезен претпоставувам, ама кога ќе седнеш да размислиш нит ти го сакаш, нит таква врска е можна дур си ученик во тоа школо, нит па тој ќе ризикува работно место за една авантура...
   
  На Oleri, melpomena, Lady* и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. alleksova

  alleksova Нов член

  Зачленет на:
  8 октомври 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  9
  по историја е инаку..но да ризикува работно место не верувам..кажав претходно и друг професор исто од моето училиште имаше врска со ученичка, таа е сега на факултет и сеуште се заедно.. и да има и такви филмчиња секако .. и ме разубедивте малку хаха
   
 7. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Не знам што толку се дискутира и и се објаснува кога девојкава чисто информативно прашува..успеа да привлече внимание (y)
  Па и темава е глупости невидени..разработување на фантазиите нејзини..

  602055_10152230227080744_889649549_n.jpg
   
  На Mistery :) и Aleksis им се допаѓа ова.
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  А кога поточно размислуваш за тебе и професорот и какви се твоите размисли околу тоа? Врска,таламушкање,секс без обврски,брак,што поточно?
   
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Добро не мора сега и сите скриени фантазии што ги има за него да ви ги каже. Де!
   
  На alleksova и melpomena им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Нормална ситуација.
  Толку критики ко божем нешто вонземљанско е прашано.
  Многу нормална разлика во години,за да на некое девојче му се засвиѓа машко на тие години.
  Како што е нормално на девојки од 32 да им се допаѓа машко од 26 :biggrin

  Е сега башка што е професор.
  Па кај и да е и нема да и биде и?
  Може темата не е во филозофија,психологија или во научна фантастика....ама е нешто што се случува во нормален живот скоро кај секоја девојка како што кажа Хоуп.
  Аллексова,кај нас не лежи решението за твојот ,,проблем,, ама убаво е што не потсети на школските денови,па и ние да подразмислиме дали сме и како биле заљубени во некој од нашите професори.


  Башка,добро ни дојде на форумот.
   
  На Mameha, alba, Outrider и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: