Врска со професор - за или против?

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
Немам намера да ти судам али, мила оди најдиси детенце кое ќе те сака, поштова, цени и сите работи..
Секако после ние сме криви ( НИЕ сме педери, гнаси, лажговци и преваранти (се извинувам на вулгарност ))..
Сепак професорот е професор и може да сврти уште 1000 како тебе ! ТИНЕЈЏЕРКИ !

Али твој живот, твоја ствар !
 

Mistery :)

Истакнат Член
23 февруари 2013
145
188
143
Немам намера да ти судам али, мила оди најдиси детенце кое ќе те сака, поштова, цени и сите работи..
Секако после ние сме криви ( НИЕ сме педери, гнаси, лажговци и преваранти (се извинувам на вулгарност ))..
Сепак професорот е професор и може да сврти уште 1000 како тебе ! ТИНЕЈЏЕРКИ !

Али твој живот, твоја ствар !



Во целост се согласувам!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Keepitreal

alleksova

Нов член
8 октомври 2013
19
9
3
Немам намера да ти судам али, мила оди најдиси детенце кое ќе те сака, поштова, цени и сите работи..
Секако после ние сме криви ( НИЕ сме педери, гнаси, лажговци и преваранти (се извинувам на вулгарност ))..
Сепак професорот е професор и може да сврти уште 1000 како тебе ! ТИНЕЈЏЕРКИ !

Али твој живот, твоја ствар !



Ne sum nekoja zanesena i ludo vljubena vo nego :D sepak mi se dopagja i pocnav cesto da razmisluvam za nego..i da do nekade vo pravo si .. vi blagodaram :)))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mistery :) and Keepitreal

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Против..не солам памет ама фала богу никогаш не сум имала такви притаени страсти спрема професор а и нема ни да има..само памет в глава девојко и не се знаесувај многу по него.Иако никогаш нема да можам да разберам како една врска помеѓу професор и ученик не им смета на другите како што кажа ..барем би требало на најблиските на ученикот..
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Кога успеал дечково да заврши факултет, кога се вработил, кога станал професор.
Ваљда по физичко е.
И јас бев вљубена во професорот по физичко во средно, цел женски род од мој клас и цел женски род во цело школо. Тие што бевме најупорни во "пуштањето" бевме еден ден со него на кафе позади школо, еднаш го викнавме во кафана каде си дојде со женската, која патем постана жената што најмногу ја мразел некој во животот... Тогаш ние бевме 17 тој 25, нешто вака слично.
Сакам да кажам можно е и те како да се заљубиш во професор(бар така да си мслиш), ама врска??
Знам си правиш филмчиња, мене ме погледна, со мене е во поинаков однос (како што си правев и јас) посебно што дечкото е млад и љубезен претпоставувам, ама кога ќе седнеш да размислиш нит ти го сакаш, нит таква врска е можна дур си ученик во тоа школо, нит па тој ќе ризикува работно место за една авантура...
 

alleksova

Нов член
8 октомври 2013
19
9
3
по историја е инаку..но да ризикува работно место не верувам..кажав претходно и друг професор исто од моето училиште имаше врска со ученичка, таа е сега на факултет и сеуште се заедно.. и да има и такви филмчиња секако .. и ме разубедивте малку хаха
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Не знам што толку се дискутира и и се објаснува кога девојкава чисто информативно прашува..успеа да привлече внимание (y)
Па и темава е глупости невидени..разработување на фантазиите нејзини..

602055_10152230227080744_889649549_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mistery :) and Aleksis

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
А кога поточно размислуваш за тебе и професорот и какви се твоите размисли околу тоа? Врска,таламушкање,секс без обврски,брак,што поточно?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Нормална ситуација.
Толку критики ко божем нешто вонземљанско е прашано.
Многу нормална разлика во години,за да на некое девојче му се засвиѓа машко на тие години.
Како што е нормално на девојки од 32 да им се допаѓа машко од 26 :D

Е сега башка што е професор.
Па кај и да е и нема да и биде и?
Може темата не е во филозофија,психологија или во научна фантастика....ама е нешто што се случува во нормален живот скоро кај секоја девојка како што кажа Хоуп.
Аллексова,кај нас не лежи решението за твојот ,,проблем,, ама убаво е што не потсети на школските денови,па и ние да подразмислиме дали сме и како биле заљубени во некој од нашите професори.


Башка,добро ни дојде на форумот.