Времето ги лечи раните, но што со лузните?

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Лузните остануваат. Остануваат да го потсеќаат човекот дека лошото низ коешто минал го направило ЧОВЕК, онаков каков што е со сите негови доблести и маани, да го потсетат кога бил слаб во животот и на што потклекнал, што го направило посилен, многу посилен отколку што некогаш бил. Остануваат за да го потсетат дека животот не е едноставен и од него може сe да се очекува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jericho and marjan

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
Лузните остануваат. Остануваат да го потсеќаат човекот дека лошото низ коешто минал го направило ЧОВЕК, онаков каков што е со сите негови доблести и маани, да го потсетат кога бил слаб во животот и на што потклекнал, што го направило посилен, многу посилен отколку што некогаш бил. Остануваат за да го потсетат дека животот не е едноставен и од него може сe да се очекува.
така е 100%
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Лузните остануваат. Остануваат да го потсеќаат човекот дека лошото низ коешто минал го направило ЧОВЕК, онаков каков што е со сите негови доблести и маани, да го потсетат кога бил слаб во животот и на што потклекнал, што го направило посилен, многу посилен отколку што некогаш бил. Остануваат за да го потсетат дека животот не е едноставен и од него може сe да се очекува.
само да додадам. лузните остануваат да го потсетуваат човекот за грешката шо ја направил, за да не ја повтори уште еднаш..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marjan and UnFleur

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Тие лузни за кои ти зборуваш се викаат искуство, што е многу битна работа.

Јас сум благодарна што имам неколку, не м ногу длабоки лузни. Животот не е мед и млеко, со тек на годините го сфаќаш тоа. Како ќе ги цениш добрите рботи во животот ако не ги почувствуваш неговите лоши страни, воопшто?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MarGrey and UnFleur

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Времето лекува ... Кој ја рекол оваа глупост .....??-Нема такво нешто .....Болката никогаш не запира, таа за тоа е болка да боли.. Е, тоа дека престанува да ти е гајле ... е друга работа ... А за лузните секогаш гледајте со почит кон тие лузни ... да не беа тие немаше да знајме колку сме силни ... Тоа се нашите лекции во животот !:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Според мене времето не лечи ништо,и со време ништо не се заборава.Само се потиснува тоа и се навикнуваш да живееш со тоа.:spin
 

MarGrey

Нов член
24 февруари 2012
21
21
3
33
Времето ги лечело сите рани.. пффф ! Како па да не ! Ќе се научиш како да живееш без некого,со некото и тако даље ! Енд оф да стори ! И заб да извадиш,ќе ти остане празен простор,но сепак ќе продолжиш да ја џвакаш храната и без него !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31 and Aaliyah

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Нема врска дека времето ги лечи раните, барем според мене тоа не е точно, луѓето тоа можеби ќе го кажат само поради една утеха и ништо повеќе.