1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Во која земја што сте патувале ви оставила најголем впечаток?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Marick14, 21 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Словенија - супер средено, нит ѓубре да видиш нит ништо. Алал да им е. Од кога се отцепи Југославија највеќе напреднаа. Народот фин и гостопримлив. Со цените не многу скапи. За море, имаат многу малку излез на море. Но доста ги фалат тие плажи кај што излегуваат на море.
  Колата слободно можеш да ја оставиш со отворени врати и да одиш да купиш бурек. :biggrin Никој не се замара со кражби. Многу се ретки.
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  Шведска,германија и холандија со чистотата,холандија + со народот што е кул,турција гостопримливоста и раздвиженоста.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Грција, Бугарија, Албанија, Србија, Хрватска, Словенија, Унгарија, Чешка, Полска, Шведска, Норвешка, Данска, САД, Бразил, Велика Британија, Ирска, Холандија, Германија, Австрија, Швајцарија, Турција, Русија, Италија, Франција, Португалија, Канада, Финска, Летонија, Шпанија
   
 4. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Чекај малку, во овие сите си била, така?
  А која ти остави најголем впечаток?
   
 5. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Секоја на свој начин ми оставила убав впечаток. Секоја е убава на свој начин
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како е убава Летонија?
   
 7. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Па Рига има многу убави градби,ноќниот живот е многу убав
   
 8. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Еден мој сосед беше таму, и рече дека бил најубавиот град кој го има посетено. Еднаш гледав нешто на интернет за Рига, и се гледа дека има што да се види. Сепак, центар на Балтикот е.
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Хунзистан. Се чуди човек како таква наказна клептократија воопшто опстојува...
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Шпанија
  Заради прекрасните плажи и места за прошетка
  Камп Ноу и Барселона заради прекрасните градби...магичната фонтана на зајдисонце измамува воздишки.
  Најмногу ми се допадна ова со скалите. Од лево ако се качиш во животот ќе имаш пари, од десно љубов :D Photo0281.jpg
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: