Во која земја што сте патувале ви оставила најголем впечаток?

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Шпанија. Менталитетот на луѓето сличен како овде. Температурите нормални за шетање на пролет. Феноменалната Барселона и преубавите градби особено на Гауди. Место каде можеш да шеташ бескрајно, да се забавуваш, да одиш на плажа кога сакаш, да уживаш во преубавите пејсажи во попатните селца - Бланес, Санта Кристина, Лорет Де Мар... Вреди да се посети и прошета.
 

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
27
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Египет, едноставно е неописиво чувството кога си во Гиза или на плажа на Црвено Море, јас бев пред 4 5 години тогаш беше мирно , сеа мислам дека има разни демострации па не е баш безбедно.
 

Maks

Староседелец
Холандија. Менталитетот на луѓето таму ми се допаѓа и општо цела држава средена, башка тревата е зелена и во зимо затоа што цела држава леже на вода и има места каде шо е испод надморската висина :D
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Австриа брате, менталитет и култура како на ни едно друго место на светот. Толку голем впечаток што ми остави, улици како писти за авион, ѓубре неможе да најдеш ни една трошка по улиците, се средено, се` се реновира, градби, спортски објекти, најголемиот луна парк во светот, од младо до старо спортуваат, чист воздух, големи паркови, повеќе возат велосипеди од колку автомобили... ах милина, колку само сакам таму да живеам :(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Чешка. Мајке им, прекрасна земја е. А плус што имаат апсинт со халуциногени состојки. Би можел да поминам таму дел од животот, а да живеам...што знам тешко ми е да останам на едно место долг период.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and parvati

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Англија..и би живеела таму ама не со тој народ:)...ми се допага климата,природата,среденоста и условите за живот што ги пружи државата