1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Во која земја што сте патувале ви оставила најголем впечаток?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Marick14, 21 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Која земја ви оставила најголем впечаток?
  И по што ви оставила впечаток?
   
 2. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Шпанија. Менталитетот на луѓето сличен како овде. Температурите нормални за шетање на пролет. Феноменалната Барселона и преубавите градби особено на Гауди. Место каде можеш да шеташ бескрајно, да се забавуваш, да одиш на плажа кога сакаш, да уживаш во преубавите пејсажи во попатните селца - Бланес, Санта Кристина, Лорет Де Мар... Вреди да се посети и прошета.
   
 3. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Египет, едноставно е неописиво чувството кога си во Гиза или на плажа на Црвено Море, јас бев пред 4 5 години тогаш беше мирно , сеа мислам дека има разни демострации па не е баш безбедно.
   
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Холандија. Менталитетот на луѓето таму ми се допаѓа и општо цела држава средена, башка тревата е зелена и во зимо затоа што цела држава леже на вода и има места каде шо е испод надморската висина :D
   
 5. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Австриа брате, менталитет и култура како на ни едно друго место на светот. Толку голем впечаток што ми остави, улици како писти за авион, ѓубре неможе да најдеш ни една трошка по улиците, се средено, се` се реновира, градби, спортски објекти, најголемиот луна парк во светот, од младо до старо спортуваат, чист воздух, големи паркови, повеќе возат велосипеди од колку автомобили... ах милина, колку само сакам таму да живеам :(
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Чешка. Мајке им, прекрасна земја е. А плус што имаат апсинт со халуциногени состојки. Би можел да поминам таму дел од животот, а да живеам...што знам тешко ми е да останам на едно место долг период.
   
  На Saladin и parvati им се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Англија..и би живеела таму ама не со тој народ:)...ми се допага климата,природата,среденоста и условите за живот што ги пружи државата
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Зошто не со тој народ?
   
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Хрватска & Италија!
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Турција
  Прекрасни места, многу локации за посетување, се е поинакво од претходнто, интересно... Секое ново одење е ново доживување.
   

Сподели: