1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Волонтирање / Пракса

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од ipopovski, 21 март 2012.

 1. Alix

  Alix Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  44
  морам да додадам и дека има вработени кои на колегите не сакаат да им покажат или помогнат а камо ли на практиканти.
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  Еве јас за медицина ќе кажам дека праксата ни е најважна,а за тоа за волонтерите има и јас колку што знам до 1 година треба да се водиш како волонтер но тука има некои што волонтираат повеќе од 4 години,знам и примери такви,затоа што ја работат истата работа,исто работно време а малку пари
   
  На monika88 и Bum-Bum им се допаѓа ова.

Сподели: