Вовед во програмирање и лесно совладување

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,870
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Ти се само контраш бесцелно, а не си ја разгледал страната...
Не е добро ова или ова тука? Ти фали тебе тука објаснување на пример за java ?

Ако тука нема објаснувања за почетници, не знам што програмери ќе излезат во иднина од младиве... :svirka
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,870
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Све те пече што е од мене... :)
Ама ако, убаво :D
Што момак ќе да беше... диши, нема да ти се срони бисерот на форумов, брееј, ми запна мерење фалуси сеа... :)

Значи што заклучивме? Дека не ја ни погледна страната дотрча на волеј да ти бувнам една... „Не била страната за поченици“ ми викаш, кога ете, била за почетници... што скокаш сега пак? :)
http://functionx.com е одлична страна за секој што го интересира програмирање и програмски јазици! Само треба да се заинтересира и да разгледа!

Џабе заморуваш со тоа што сум јас... гледај ти што си и кај си, момче.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Све те пече што е од мене... :)
Ама ако, убаво :D
Што момак ќе да беше... диши, нема да ти се срони бисерот на форумов, брееј, ми запна мерење фалуси сеа... :)

Значи што заклучивме? Дека не ја ни погледна страната дотрча на волеј да ти бувнам една... „Не била страната за поченици“ ми викаш, кога ете, била за почетници... што скокаш сега пак? :)
http://functionx.com е одлична страна за секој што го интересира програмирање и програмски јазици! Само треба да се заинтересира и да разгледа!

Џабе заморуваш со тоа што сум јас... гледај ти што си и кај си, момче.
Столот го скршив од скокање. Сеа треба и стол да купувам. Ти заклучувај што сакаш, ако сакаш и клуч голтни да не отклучи друг некој. Јас ја погледнав страната и отворив неколку решенија, конкретно C# беа, едното дури и непостоечки линк е ама ако нема врска тоа, ти битно си најјачи и се` си знаеш. Ете, види јас не најдов ништо што таму би ме заинтересирало нити би ми помогнало. Тоа што тебе ти се допаѓа не го менува фактот дека е заникаде страната.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,870
935
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
И што да правам што знам? ОК, не ти е тамам страната, јас велам некому ќе му биде тамам, што сега пелтечиш и мешаш се и сешто на темава? :)
Да не знам за да тебе ти е ок, што бараш ти сега со овие полемики тука без врска?
Што се нервираш не знам :)
Реков бисерот нема да ти го сронам на форумов...

Еве уште нешто за учење тука. :)[/quote]
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не знам кај да пишам пошто не гледам баш соодветна тема за тоа што сакам да прашам, а не ми се отвара специјално за едно прашање нова тема па затоа тука ќе си пишам.
Нема да ве замарам да ми објаснувате туку ми треба некој така попрост турторијал за dreamweaver. Ако имате или знаете кај да најдете (ја со google не можам да се разберам :confused: ) и ако сакате да го споделите со мене би ви била мнооогу благодарна. :rolleyes: :*
 

Vladus

Истакнат Член
12 јануари 2013
37
6
108
Под сенката на врбите
Не знам кај да пишам пошто не гледам баш соодветна тема за тоа што сакам да прашам, а не ми се отвара специјално за едно прашање нова тема па затоа тука ќе си пишам.
Нема да ве замарам да ми објаснувате туку ми треба некој така попрост турторијал за dreamweaver. Ако имате или знаете кај да најдете (ја со google не можам да се разберам :confused: ) и ако сакате да го споделите со мене би ви била мнооогу благодарна. :rolleyes: :*


Се надевам некое од овие ке ти користи :)
https://www.youtube.com/results?search_query=simple dreamweaver tutorial&sm=3
 
  • Like
Реакции: escape