Вестерн Филмови

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Вакви како тебе се повеќето, и што ги знам и на форумов. Ни шанса не им давате на филмовите туку одма уште не изгледан викате дека не чини. Во овие филмови нема никакви ефекти, нема ништо додавано, музиката е милион пати подобра од сегашниве.
Погоре Ио спомна за сцената со тробојот во Good, Bad and The Ugly. Еве види, посебно од 4:20 до 5:00 и слушни ја музиката во позадина. Кој денешен филм може да се пофали со вакво нешто?

Од истиот филм, сцената пред оваа погоре исто е одлична. И музиката е перфектна, повторно, кој денешен филм може да се пофали со ваква музика? 1:10 почнува најдоброто. :)
И што има врска ако сме такви, едноставно ми се досадни таквите филмови. The good, the bad and the ugly ќе го гледам некад, чисто поради тоа што е класика, ама вестернот како жанр никогаш не ми се свиѓал, повеќе преферирам истерн ко Прашина на Манчевски. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И што има врска ако сме такви, едноставно ми се досадни таквите филмови. The good, the bad and the ugly ќе го гледам некад, чисто поради тоа што е класика, ама вестернот како жанр никогаш не ми се свиѓал, повеќе преферирам истерн ко Прашина на Манчевски. :D
Нема никаква врска туку дека никој не го сака жанрот а не гледал неколку филмови. Што е тоа истерн иначе?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Нема никаква врска туку дека никој не го сака жанрот а не гледал неколку филмови. Што е тоа истерн иначе?
Тоа ти е вестерн што е сместен во некоја од земјите на истокот, државите од поранешен СССР, Азија, бивша Југославија итн. Ако те интересира нешто повеќе за поджанров - клик.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ја како нељубител на оние постари вестерни би го додал True Grit од овојвек - 2010 мислам беше. И друг што ми текнува како некласичен вестерн, а ми се допаднал е Џанго на Тарантино. Ептен со ќејф го чекам и новиот на Тарантино - такоџе вестерн.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Не го имам гледано филмот ама вчера слушав вестерн музики на јутјуб, стварно има добри ствари :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel

Не го имам гледано филмот ама вчера слушав вестерн музики на јутјуб, стварно има добри ствари :kafe
Многу јак филм. Вајат Ерп и Док Холидеј, како така не си го гледал филмов. Борбата на крајот е јака, не е како во некои други филмови ама јака е.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Многу јак филм. Вајат Ерп и Док Холидеј, како така не си го гледал филмов. Борбата на крајот е јака, не е како во некои други филмови ама јака е.

Познати ми се имињата како не, од една страна татко ми е голем обожавател на вестерни ги има споменато а како прокси од тоа и на музика и на кантри песни од тие времиња...од друга страна на едно веб-радио имам слушано околу таа пресметката...
Оној порано го имам гледано Хај Нун со Гари Купер мислам беше црнобел, добар саундтрак имаше и таму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Познати ми се имињата како не, од една страна татко ми е голем обожавател на вестерни ги има споменато а како прокси од тоа и на музика и на кантри песни од тие времиња...од друга страна на едно веб-радио имам слушано околу таа пресметката...
Оној порано го имам гледано Хај Нун со Гари Купер мислам беше црнобел, добар саундтрак имаше и таму.
Ех со Гари Купер кој не е добар. Одличен филм е и High Noon. И актерката не е лоша. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider