Вестерн Филмови

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ај се моли @Outrider да препорача некој добар Вестерн, ако не сум го гледал ќе препорачаш пак, се додека не најдеме некој што не сум го гледал. Ај плс.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ај се моли @Outrider да препорача некој добар Вестерн, ако не сум го гледал ќе препорачаш пак, се додека не најдеме некој што не сум го гледал. Ај плс.

Овој мислам го немаш гледано, ако го имаш ќе побараме друг :) Алан Лед е колку толку познат и Ван Хефлин мислам често играл негативци, другите не се нешто познати. Сепак филмот стекнал култен статус.

Ja cijeli zivot sanjam kako odlazim uz rijeku
Starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu, nikad prezaljenu ljubav
Tanku dugacku cigaru i par mamuza od zlata
Da sam Seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejn
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ми е гледан, после ќе го пуштам таман со грицки и плус не ми се спие, ќе си направам маратон до сабајле. Имам гледано полно ама и толку немам гледано. Дај ги и другите двa @Outrider
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не ми е гледан, после ќе го пуштам таман со грицки и плус не ми се спие, ќе си направам маратон до сабајле. Имам гледано полно ама и толку немам гледано. Дај ги и другите двa @Outrider

Овој е со Вилијам Холден оној шо настрада во Булевар сумрака, Ернест Боргнин и некои други, ептен јак филм дури сега со себапот си мислам и јас да го симнам :frantic
Последните 10 мин, се меѓу најепски евер. Овој е од оние филмови што човек не може да ги гледа со женска/сопруга/другарка/рандом жена :D


Овој сигурно го имаш гледано, јас го иам гледано 5-6 пати и не ми е досаден, вестерн со комични елементи, Стив Мартин и Чеви Чејс, класика 80-ти глумци.