Бугарски пасош - да или не?

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
нема шансе! е да бе да, ке иам странски пасош, што е овој ? лестер бо мекелеб : )
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Људи ги зимав тија пасоши, сс наду дека негде нагоре, на запад, ќе најдев егзистенцију, поубав живот. И оправдују ги. Овој да беше држава ќе предземеше нешто заради тој.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Ни на крај памет не ми дојде дека некогаш ќе имам странски пасош, а камо ли бугарски, ама кога се мора тоа е... Од причина што сакам да напредувам во мојата кариера да студирам и да се надоградувам, а за жал факултетот го нема во Македонија, па морам во странство, ако си странец факултетот ми е 3200 евра година, а со бугарски пасош 400, епа сеа од кај да најдам толку пари, нека ми ги даде државата па ќе бидам патриот, или нека го има овде...уште поубаво, но некогаш си принуден за некои работи и нема бегање.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јес да можеби ке ми послужи и можеби текот на животот немаше да ми биде ваков,можеби подобар можеби полош мојот избор сепак остана дека нејкам бугарски пасош,немам ништо против бугарите ги имам доста како пријатели,но Не не сум за бугарски пасош а и не сум против за оние што сметат дека треба даа го имат.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Primrose

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
зш да не...нема да седам тука у македонијава и да чекам да умрам...мкд пасош можеш само да си го пикнеш у г...ете толку вреди
Неможеш, тај пластика тешко се витка :rofl А што се тиче бг. пасош, и ја га делу мислење сс тебе. Нема да чекам да умру овдека, на план сам и да аплицирам. (Сметајте ме за непатриот, продадена душа, што ти ја знам, овде још 300 године ништо нема да се промени)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah and N|ghtmare_f