Був

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Ете го, пробавме мелено месо да му дадеме не сакаше да го отвори клунот, а многу беше слатко.
Изгледа буфчеви ви е нешто накурчено :)
Иначе јас почнав особено да ги респектирам буфовиве кога два комада ми го нападнаа една вечер мачето во викендица. Оно беше мало и бело и овие му се нафрлија да го јадат. После таа вечер го прибрав дома и го научив да спие во кафезот а не на тераса под отворено.
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Мене ми се случи нешто слично пред извесно време со врапче дали беше болно или нешто ама не леташе, не мрдаше само си стоеше така на стомак чудно го зедов со картон клукна некоја трошка после го снема ;( си викам има одлетано, не беше паднато долу ќе го видев а превисоко е за да го нашол мачор, симпатични створења :unsure и после ми влезе во умот некако и гледав на вики за врапци и барав слики по нет и сега се опседнав со тоа :(:x не е на арно...
Не им посакувам на домашните да им донесеш кафез со врапци :D
Веруј до и преку иде тоа..
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
Иначе да се надоврзам на муабетот.. Блиска со був не сум била а во Хрватска кога живеевме во комшиите имаше една огромна куќа, немаше ни прозори ни фасада.. недоѕидана. Секоја вечер маалото ечеше од тој був. Како вчера да беше уште се сеќавам на тоа ехо и колку многу се плашев навечер да излезам сама :D .. дете
А пак летово, пред извесно време кај дечко ми на куќа застанат був, тој тек сега го виде, а бабата негова ми кажа дека тоа години си стои тука, навечер лета, а преку ден таму си стои..
Убави се бувовите ама за нив е како казна да ги затвориш в кафез. .
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
28
Скопје
...и , каде можам јас бувче да си купам, бебе?! :rolleyes: Дали ги има во чаир, кај што продаваат најразлични сорти од птици, зајачиња?
И по која цена се движат... Ако е појќе од илјадарче, не го зимам. :frantic