Бричење на нозете

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Восокот во рака и во акција ,а со брич за некои украси ако се има желба после нозете :giggle:cool::kafe
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Епа сега украси ! какви , како да не знаеш :^)(inlove) , има многу , за каков си расположен/на во моментот таков украс ,во спат после нозете ;):cool:
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Другарка пред некое време купуваше некој крем за бричење на нозете. Тоа го уништува коренот на влакното или што????
зш крем да бричи е малку чудно.
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Другарка пред некое време купуваше некој крем за бричење на нозете. Тоа го уништува коренот на влакното или што????
зш крем да бричи е малку чудно.

:giggle тој веќе спаѓа во депилатори. .
Нито не е тоа.. Ич не е ефикасно. и не, не ги уништува корењата туку едвај ги вади влакната...
Што знам, имам пробано ос тие вит што ги рекламираа едно време и не би пак :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
:giggle тој веќе спаѓа во депилатори. .
Нито не е тоа.. Ич не е ефикасно. и не, не ги уништува корењата туку едвај ги вади влакната...
Што знам, имам пробано ос тие вит што ги рекламираа едно време и не би пак :)

Крем за бричење е како тие вашите за бричење брада.
Од корен влакно се отстранува само со восок и депилатор. Какви вит бе, земи си депилаторче, поисплатливо е, побрзо и ги ретчи влакната :)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Крем за бричење е како тие вашите за бричење брада.
Од корен влакно се отстранува само со восок и депилатор. Какви вит бе, земи си депилаторче, поисплатливо е, побрзо и ги ретчи влакната :)

Не тоа само еднаш го употребив, мајка ми го имаше земено по набавна цена ефтино и го фрливме после месец дена :D
До пред некое време се бричев, сега користам висок, зелениот што е 100че и многу сум задоволна. Ем ефтино, ем долго трае, ем влакната се сѐ поретки. Пред сѐ хигиенски е :)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Подобро закажи во козметички салон и тамо да ти направат што ти треба.
Ја ретко да користам брич,да речам и никогаш.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Не тоа само еднаш го употребив, мајка ми го имаше земено по набавна цена ефтино и го фрливме после месец дена :D
До пред некое време се бричев, сега користам висок, зелениот што е 100че и многу сум задоволна. Ем ефтино, ем долго трае, ем влакната се сѐ поретки. Пред сѐ хигиенски е :)
Кај го купуваш зелениот восок? Не го наоѓам јас никаде искрено, јас си порачуем од ФЕЈС, восоци од Италија увозуваат, 1000 ден ме фаќа, до дома, чоколадниот восок сум го испробала, азулски некаков, розев, и оној без боја.