Бременост (симптоми, искуства, совети...) | Црнобело Форум

Бременост (симптоми, искуства, совети...)

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
јас имам дете 5 години и не можам да останам бремена зошто мој маж има проблеми со спермата марс ми дојде местурација 24 послем пак марс 31 е сега не ми е дојдена уште пред 2 недели правев тест ми излезе негатив а ми доцни уште не користам заштита немам сиптоми освен главата и желудникот и стомакот
Најверојатно мислиш Март, а не Марс.

Туку кога веќе имаш дете претпоставувам не си некоја тинејџерка односно си зрела жена, па наместо да очекуваш наши прогнози околу тоа што си го пишала погоре подобро би било да си отидеш на контрола кај матичниот гинеколог, секако он најточно ќе ти каже, или ете ако не си (а ти посакувам да бидеш) барем ќе дознаеш делумно зошто ти доцни менструацијата.
 

Nanoo

Нов член
25 ноември 2020
1
1
1
20
Zdravo imam prashanje dali ima shansi za bremenost
Za 2/3 dna treba da dobiem bazalnata temp mi e 37.0
Imam potreba da jadam kiselo i toa pregolema potreba
Imam zgolemen sluz so malku rozenkasto deneska
A pred 2 nedeli imav mnogu vaginalen iscedok
Isto taka i imam bolki vo zelidnik t.e me tera da povrakjam no nemozam
I imam slabi bolki vo dolniot del od stomakot
Isto i pregolema zelba za kisela hrana
Ve molam za mislenje
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anita Nikoloska

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
Zdravo imam prashanje dali ima shansi za bremenost
Za 2/3 dna treba da dobiem bazalnata temp mi e 37.0
Imam potreba da jadam kiselo i toa pregolema potreba
Imam zgolemen sluz so malku rozenkasto deneska
A pred 2 nedeli imav mnogu vaginalen iscedok
Isto taka i imam bolki vo zelidnik t.e me tera da povrakjam no nemozam
I imam slabi bolki vo dolniot del od stomakot
Isto i pregolema zelba za kisela hrana
Ve molam za mislenje
И во пмс знае некогаш да ни се пријадуваат работи што нормално не ги јадеме, но според другиве симптоми е можно да си, а можно е и да е некаква настинка.
Најубаво провери си преку тест за бременост за некој ден или пак преку крв.
 

Anita Nikoloska

Истакнат Член
23 мај 2020
17
8
103
32
здраво. јас не можам да најдам тема за бременост. сакам да прашам ви се случило ли крварење во бременост слично или исто како менструација?
јас сакав утре да направам тест, ми доцеше циклусот 9 дена, а денес забележав бледа крв
ви благодарам
Здраво.Мене не ми се случило крвавење за време на бременоста веќе сум во 8 месец од бременоста.Но првиот пат ми доцнеше некои месец и пол направив и тест за бременост од аптека и на крв но не бев бремена.Кога појдов на гинеколог ми рече дека ми е на стрес бидејќи во фамилијата имав смртен случај затоа ми доцнела . Поздрав.