Бременост (симптоми, искуства, совети...) | Црнобело Форум

Бременост (симптоми, искуства, совети...)

celan

Нов член
3 јуни 2017
6
0
1
28
јас имам дете 5 години и не можам да останам бремена зошто мој маж има проблеми со спермата марс ми дојде местурација 24 послем пак марс 31 е сега не ми е дојдена уште пред 2 недели правев тест ми излезе негатив а ми доцни уште не користам заштита немам сиптоми освен главата и желудникот и стомакот
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
јас имам дете 5 години и не можам да останам бремена зошто мој маж има проблеми со спермата марс ми дојде местурација 24 послем пак марс 31 е сега не ми е дојдена уште пред 2 недели правев тест ми излезе негатив а ми доцни уште не користам заштита немам сиптоми освен главата и желудникот и стомакот

Како воопшто остана бремена првиот пат ? Ин витро ? Пробајте пак така :)
 

celan

Нов член
3 јуни 2017
6
0
1
28
во првото дете останав нормално одма се омажив послем 3 месеци останав бремена
 

celan

Нов член
3 јуни 2017
6
0
1
28
здр мислам ке ми помогнете ми касни уште имам исцеток како вода направив тест беше негатив не знам што е работата ве молам објаснете ми
 

elegant

Нов член
5 февруари 2018
1
1
3
31
Здравоо на сите,нова сум на форумов и ве молам за помош итно..имам редовна менструација ама неодамна изгубив невиност,секоја вечер имавме односи(незаштитени) ама никогаш не сврши во мене(некогаш воопшто и не сврши).. после некој ден за овулација 3/4 дена имав кафеав исцедок проследен со малку крв(викат нормално е се случува некогаш),и сега ми доцни 5/6 дена(А СИ ИМАВ РЕДОВНА),можно ли е поради промена,хормони нешто(зашто пред тоа бев невина) или пак стрес...можно ли е да е инфекција или пак не дај боже трудна?Се има случено нешто слично кај вас?Колку најмногу ви доцнело, а не сте биле бремени?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

FemmeFatale

Истакнат Член
5 октомври 2017
32
48
118
Здравоо на сите,нова сум на форумов и ве молам за помош итно..имам редовна менструација ама неодамна изгубив невиност,секоја вечер имавме односи(незаштитени) ама никогаш не сврши во мене(некогаш воопшто и не сврши).. после некој ден за овулација 3/4 дена имав кафеав исцедок проследен со малку крв(викат нормално е се случува некогаш),и сега ми доцни 5/6 дена(А СИ ИМАВ РЕДОВНА),можно ли е поради промена,хормони нешто(зашто пред тоа бев невина) или пак стрес...можно ли е да е инфекција или пак не дај боже трудна?Се има случено нешто слично кај вас?Колку најмногу ви доцнело, а не сте биле бремени?
Најдобро е да си направиш тест за бременост, само тој може да ти каже дали си бремена или не. И плус ти касни. Трк до аптека.:trca
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Здравоо на сите,нова сум на форумов и ве молам за помош итно..имам редовна менструација ама неодамна изгубив невиност,секоја вечер имавме односи(незаштитени) ама никогаш не сврши во мене(некогаш воопшто и не сврши).. после некој ден за овулација 3/4 дена имав кафеав исцедок проследен со малку крв(викат нормално е се случува некогаш),и сега ми доцни 5/6 дена(А СИ ИМАВ РЕДОВНА),можно ли е поради промена,хормони нешто(зашто пред тоа бев невина) или пак стрес...можно ли е да е инфекција или пак не дај боже трудна?Се има случено нешто слично кај вас?Колку најмногу ви доцнело, а не сте биле бремени?

Браво, на 27 години да изгубиш невиност...па.па...реткост во денешно време...но прашањето не одговара со возраста.
Правец гинеколог, нема што по форуми да се прашува..па и време ти е за мамичка да станеш.