1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бременост (симптоми, искуства, совети...)

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Ane1392, 29 ноември 2016.

 1. celan

  celan Нов член

  Зачленет на:
  3 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  јас имам дете 5 години и не можам да останам бремена зошто мој маж има проблеми со спермата марс ми дојде местурација 24 послем пак марс 31 е сега не ми е дојдена уште пред 2 недели правев тест ми излезе негатив а ми доцни уште не користам заштита немам сиптоми освен главата и желудникот и стомакот
   
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Како воопшто остана бремена првиот пат ? Ин витро ? Пробајте пак така :)
   
 3. celan

  celan Нов член

  Зачленет на:
  3 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  во првото дете останав нормално одма се омажив послем 3 месеци останав бремена
   
 4. celan

  celan Нов член

  Зачленет на:
  3 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  здр мислам ке ми помогнете ми касни уште имам исцеток како вода направив тест беше негатив не знам што е работата ве молам објаснете ми
   
 5. elegant

  elegant Нов член

  Зачленет на:
  5 февруари 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здравоо на сите,нова сум на форумов и ве молам за помош итно..имам редовна менструација ама неодамна изгубив невиност,секоја вечер имавме односи(незаштитени) ама никогаш не сврши во мене(некогаш воопшто и не сврши).. после некој ден за овулација 3/4 дена имав кафеав исцедок проследен со малку крв(викат нормално е се случува некогаш),и сега ми доцни 5/6 дена(А СИ ИМАВ РЕДОВНА),можно ли е поради промена,хормони нешто(зашто пред тоа бев невина) или пак стрес...можно ли е да е инфекција или пак не дај боже трудна?Се има случено нешто слично кај вас?Колку најмногу ви доцнело, а не сте биле бремени?
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FemmeFatale

  FemmeFatale Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 октомври 2017
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  48
  Најдобро е да си направиш тест за бременост, само тој може да ти каже дали си бремена или не. И плус ти касни. Трк до аптека.:trca
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Браво, на 27 години да изгубиш невиност...па.па...реткост во денешно време...но прашањето не одговара со возраста.
  Правец гинеколог, нема што по форуми да се прашува..па и време ти е за мамичка да станеш.
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,402
  Никој не се пофалил за принова.Ајде чекаме да јадеме мекици.
   
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Jas(party)
   
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,402
  Навистина?Кога?
  Ајде со среќа здраво и среќно да биде.
   

Сподели: